Понеділок, 15 Липня, 2024

До 30%: Коли в Києві зростуть ціни на таксі

Таксі не буде дорожчати через зростання цін на проїзд у громадському транспорті.  Однак взимку проїзд в столичному таксі подорожчає. 

Про це телефоном в  коментарі сайту kyiv-future.com.ua заявив голова правління ГО “Українська таксомоторна асоціація” Андрій Антонюк.

Він зазначив, що подорожчання проїзду до 20 гривен в муніципальному транспорті,  не є підставою для подорожчання проїзду в таксі.  Тариф залежить від інших факторів. Зокрема, від погодних умов та цін на паливо.  Вартість палива  в собівартості поїздки сьогодні складає близько 20%. Наразі ціни на паливо в Україні та столиці стабільні.

За його прогнозами, якщо паливо подорожчає на 10-20%, то таксі підіймуть тарифи на 3-5%. Якщо будуть погані погодні умови, зокрема почнуться сильні опади у вигляді снігопадів, то тариф зросте.  Взимку ціни підвищуються до 30% через різні фактори. Наприклад, в сильний снігопад  час замовлення  авто від п’яти хвилин, може зрости до 30 хвилин, або навіть до двох годин.

Зазвичай служби таксі піднімають тарифи, через погані  погодні умови або сильні затори в місті. В такому випадку проїзд  дорожчає на 10-20%.  Така практика є по всьому світу.  Одна і таж поїздка по місту в різний час доби може тривати різний чай.  Від 15 хвилин до кількох годин. Відповідно це впливає на тарифікацію.

«Таксист за свою працю теж хоче отримати гроші»,- каже Антонюк.

За його словами, наразі в столиці працює багато онлай-служб таксі, які встановили дуже великі відтоки за комісію. Зокрема – 20-25% забирають собі, не вкладаючи кошти в машини.

В свою чергу  голова профспілки таксистів України Василь Попік, каже, що  столичний ринок таксі працює в тіні, тому його ніхто не може контролювати. Це є однією з причин зростання цін.

За його словами, таксисти на сьогоднішній день не мають жодного відношення до ціноутворення.  Тарифи на перевезення в таксі встановлюють посередники.  В. Попик зізнається, що не розуміє логіку такого ціноутворення.Він підкреслив, що ціни на автогаз зросли на одну гривню, а служби таксі підняли ціни набагато більше. Тобто на 10-20%. Тому йому важко робити будь які прогнози.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.