Неділя, 14 Липня, 2024

Експерт розповів, чому у Києві подорожчала нерухомість

У столиці в 2021 році різко подорожчала нерухомість через активний попит на житло, як на первинному, так і на вторинному ринку.

Про це у коментарі сайту заявив президент Спілки спеціалістів з нерухомості Віктор Несін, пише kyiv-future.com.ua.

За його словами, зростання цін було викликане активним попитом. Проте активний попит був не на всі сегменти нерухомості. Здебільшого попит був на первинну нерухомість. Тобто на будинки, які ось-ось повинні вводитися в експлуатацію або були введені в експлуатацію і в них первинні інвестори зробили ремонт. Саме на цю нерухомість був підвищений попит. Відповідно, ціни зросли.

Він уточнив, що спостерігалася така картина, коли на Харківському масиві далеко від метро,однокімнатна квартира коштувала 80 тисяч доларів. Зрозуміло, що метраж цієї квартири більший, ніж у старих будинках, але ціна житла в таких багатоповерхівках сягала 100 тисяч доларів. Це досить дорого. Все це було викликане попитом на житло. Якщо підсумовувати, то ціни на первинну нерухомість, яку вже було введено в експлуатацію, де було зроблено ремонт, підвищилися цього року на 20-25%. Відповідно, за первинним ринком підтягнувся і вторинний ринок. Тут квартири подорожчали на 10–15%.

За словами експерта, з зими 2021 року ми спостерігаємо спад ажіотажу на придбання нерухомості. Відповідно, ціни стабілізувалися. Щодо активного зростання цін спостерігали з березня до початку вересня 2021 року.

Що буде з ринком нерухомості в Україні в 2022 році, експерту поки що важко спрогнозувати. Ринок нерухомості дуже чутливий до будь-яких негативних подій.

В. Несін уточнив, що зараз поширюють чутки про військову загрозу на кордоні. Якщо не буде активних військових дій, то ринок нерухомості показуватиме зростання. Може не такий різкий, як це було цього року. За його прогнозами, 2022 року нерухомість у столиці подорожчає на 10-15%.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.