Четвер, 18 Липня, 2024

Гостинний двір спробують відремонтувати

Міністерство культури повідомляє, що вже в кінці цього року в Гостинному дворі повинні розпочатися протиаварійні роботи. Це лише перший етап у вирішенні майбутнього проблемної будівлі, яка вже багато років перебуває у занедбаному стані. Далі на kyiv-future.com.ua.

Попередньо проведено довгу роботу з документацією і лише зараз державна експертиза дала свій дозвіл на проведення робіт. Будівля перебуває на балансі у Національного заповідника «Софія Київська», яка і розробляла всю необхідну кошторисну документацію. Наступним кроком є вибір компанії, що проведе протиаварійні роботи, шляхом процедури переговорів. За попередніми підрахунками це коштуватиме близько 38 мільйонів гривень. Термін виконання робіт триватиме в районі трьох місяців. За цей час виконавець замовлення повинен: 

– провести загальну чистку споруди, що включає в себе приведення в нормальний стан цегляних та металевих елементів будівлі та укріплення залізобетонного перекриття; 

– розчистити внутрішній двір подвір’я та взяти на себе логістичні питання з вивозу всього будівельного сміття; 

– провести спеціальні роботи з укріплення стін та захисних елементів, які вбережуть цегляні стіни від потрапляння на них вологи; 

Протиаварійні роботи потрібно проводити, як можна скоріше, адже зима може взагалі зруйнувати приміщення, яке і так перебуває у жахливому стані. Вже декілька років напівзруйнована будівля перебуває в занедбаному стані просто неба. Гостинний двір є культурною пам’яткою столиці. Тому Міністерство культури і вирішило проводити роботи відразу, як отримали відповідні документи. Стверджують, що тепер залишилось лише знайти підрядника і роботи розпочнуться наступного дня. 

Також розраховуються кроки по відновленню будівлі після проведення протиаварійних робіт. Вже проводиться круглий стіл, з експертами з різних сфер діяльності: архітектори, історики, громадські організації, реставратор та культурні менеджери. Головна тема – створення реальної для реалізації концепції, яка зможе не лише відновити культурну пам’ятку, але й зробити її цікавою для туристів. Попередньо вже розроблено дорожню карту по відновленню та розвитку Гостинного двору Києва.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.