Четвер, 18 Липня, 2024

Історичну будівлю на вулиці Хорива реставрують 

Все розпочалося із допису одного із користувачів в соціальних мережах, що історичну будівлю по вулиці Хорива 18, планують знести. Новина швидко розлетілась мережею інтернет. Люди висловлювали своє обурення тим, що в столиці знищують культурні та історичні пам’ятки одна за одною. Тому в ситуацію втрутилось КМДА, яке спростувало інформацію про знесення будівлі. Представники влади запевнили громадян, що навпаки дбають про історичну спадщину міста. Оскільки будівля перебувала в аварійному стані, то тут вирішили провести реставрацію. Перед цим, щоб не допустити непередбачуваних ситуацій, вирішили додатково виконати і протиаварійні роботи. Далі на kyiv-future.com.ua.

Проте місцевих активістів такі заяви всерівно не заспокоїли. В будівлі проживають люди, на даний момент їх тимчасово виселили з будівлі. Працівники виносять з приміщення всі речі. Також найближчим часом перед будівлею планується встановлення загородження та паркану. 

КМДА попросила активістів не розповсюджувати неперевірену інформацію, адже це може зашкодити в першу чергу самій будівлі, якщо роботи затянуться. Тому в Департаменті навіть надали людям хронологічну довідку, як відбувався процес прийняття рішення про проведення робіт з реконструкції будівлі: 

  • Концепцію реставрації історичної будівлі по вулиці Хорива 18 було схвалено ще в липні 2018 року. В Києві діє Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини міста. Вона регулярно здійснює обхід історичних і культурних об’єктів столиці та визначає, які саме приміщення потребують негайного ремонту чи реставрації. 
  • Далі ініціативна група проводила оцінку робіт та складала кошторис потенційних робіт. Після того, як всі документи були узгоджені, КМДА погодило проєкт протиаварійних робіт. 
  • В грудні минулого року відповідним органам було надано дозвіл на проведення протиаварійних робіт. 
  • Людей виселяють, адже планується капітальна реставрація будинку. Роботи за планом триватимуть більше року. Але вже через рік Київ повинен отримати відреставровану історичну будівлю, яка знову почне приваблювати туристів. Також в Департаменті звернули увагу, що місто на цей проєкт не витратить нічого, адже всі роботи проводяться за рахунок інвесторів. 

Цьому садибному комплексу вже більше 150 років. Першу будівлю було збудовано ще в далекому 1860 році. Роботи закінчились і комплекс був повністю сформований лише в 1901 році. Будівля є історичною пам’яткою не лише через свій вік, але й через різноманітність архітектурних форм, якими прикрашений фасад будівлі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.