Понеділок, 22 Липня, 2024

Київ – найпопулярніше місто для ІТ-професій 

ІТ-сфера з’явилася не так давно, але дуже стрімко увірвалася в топи професій з найбільшими зарплатами. На ринку праці сьогодні спостерігається великий попит на кваліфікованих програмістів. Багато університетів відкривають окремі кафедри для вивчення цієї дисципліни. І велика кількість студентів охоче вступає на сучасні спеціальності. Та є велика різниця між людиною, яка просто вивчає програму і знає основи програмування. І фахівцем, який бере основну частину основи під час навчання в університеті, але постійно вдосконалюється, слідкує за новинками і намагається створювати власний продукт. Далі на kyiv-future.com.ua.

Якщо в США місцем, яке приваблювало програмістів з усіх куточків країни і світу стала «Кремнива долина», то в Україні таким місцем є Київ. Більшість програмістів впевнені, що саме тут вони зможуть досягнути успіху в цьому напрямку. Тут розташовані офіси провідних компаній, можна знайти спеціалізовані курси, а найголовніше більший шанс знайти корисні знайомства. Проаналізувавши дані випускників різного роду вищих навчальних закладів Києва, студенти які навчаються за ІТ-напрямком залишаються жити і працювати в столиці – таких 96%. Однією з головних причин цьому – заробітні плата в Києві є на сьогоднішній день найвищою в Україні. Якщо випускники київських вишів і переїжджають кудись, то це тільки у Львів, але їх відсоток дуже малий. 

Хто приїжджає в Київ працювати в ІТ-сфері: 

  • Навчальні заклади з напрямом програмування є і в інших областях України. Проте закінчивши навчання в різних містах, студенти всерівно віддають перевагу столиці і приїжджають сюди на роботу. Серед лідерів сусідні з Києвом області – Чернігівська, Черкаська та Житомирська. Більше половини випускників місцевих вишів після випуску обирають роботу в столиці. 
  • Також з початком окупації РФ українського Криму та початком війни на Донбасі, спостерігалась велика міграція ІТ-спеціалістів до Києва. Так більше 60% програмістів після анексії покинули Крим і переїхали працювати в столицю. Близько половини спеціалістів цього напрямку і з початком війни покинули Донецьку та Луганську область та розпочали нове життя на підконтрольній Україні території. 
  • Як вже писали раніше, єдине місто куди переїжджають ІТ-випускники Києва чи Київської області на сьогоднішній день є місто Львів. Проте частка таких студентів мізерно мала – 1%. 

Ще одним великим плюсом Києва на фоні інших міст є те, що іноземні ІТ-компанії відкривають тут свої хаби та школи. Створюючи умови, де команди однодумців можуть розвивати свої навички програмування та створювати сучасні технологічні продукти. Враховуючи всі ці фактори закономірно, що на даний момент столиця є центром ІТ життя всієї України і приваблює до себе фахівців з усіх куточків країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.