Понеділок, 22 Липня, 2024

Програма допомоги для новостворених ОСББ столиці 

КМДА підтримує створення в місті, як можна більшої кількості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Депутати внесли зміни в проєкт закону, що стосується фінансової допомоги ОСББ. Далі на kyiv-future.

Зміна стосується в першу чергу новостворених об’єднань. Їм надаватимуть одноразову грошову допомогу. Пріоритетними напрямками буде допомога на ремонт ліфтів у будинках та дахів. Особливо це стосується будинків, яким вже 20 і більше років. 

Вони перебувають у жахливому стані й потребують капітального ремонту. ЖЕКи не можуть провести такі роботи. Люди, будинки яких обслуговують комунальні служби, часто звертаються з питанням ремонтів саме ліфтів та дахів будинків. Відповіді ЖЕКів завжди різні. Найпоширенішою відповіддю є відсутність коштів. На рахунок ліфтів, комунальники заявляють, що це не входить в їх компетенцію. Тому люди опиняються в ситуації, коли єдиним виходом залишається ремонтувати за свій рахунок, або залишити все, як є. 

Вирішити таку проблему буде простіше, коли люди самі будуть розпоряджатись власними коштами та займатися облаштуванням будинку. Мешканці будинку можуть контролювати кількість зібраних коштів та роботи на які кошти витрачаються. 

Тенденція створення ОСББ в Києві нестабільна. Були роки, коли відбувся різкий ріст новостворених об’єднань. Після чого йшли спади та зменшення кількості бажаючих власноруч займатись благоустроєм власних багатоповерхівок. 

Нова фінансова допомога, на думку депутатів Київради, допоможе відновити позитивну тенденцію утворення нових ОСББ. Це допоможе місту напряму співпрацювати з жителями без посередників у вигляді комунальних служб. Такий підхід повинен стимулювати ефективне використання коштів та покращення стану житлового фонду міста. Фінансова допомога передбачена на цілий ряд робіт від внутрішніх мереж до під’їздів, але пріоритетними залишаються ліфти та дахи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.