Понеділок, 15 Липня, 2024

Програма співфінансування для ОСББ

Влада столиці закликає ОСББ приєднуватися до програми співфінансування ремонту будинків. Програма створена для того, щоб допомагати жителям приводити їх будинки в нормальний стан. Фінансуються проєкти різного типу складності та вартості, пише kyiv-future.com.ua.

Одним із яскравих прикладів, який вирішила висвітлити сама КМДА – це будинок на Троєщині. Панельний будинок, збудований ще в 1980 році і має 16 поверхів. На прикладі цього будинку, мерія міста хоче показати, що програма співфінансування дійсно працює й вона є вигідною в першу чергу для самих жителів будинку. 

В будинку потрібно було поміняти чотири ліфти та покрівлю об’єкту. На ремонт ліфтів з бюджету міста було виділено 95 відсотків вартості їх ремонту. Жителі будинку зі свого боку зібрали 5 відсотків вартості робіт. Вдалося купити хороші механізми італійського виробництва. Також в будинку відремонтували покрівлю. На ці роботи мешканці зі своєї кишені заплатили лише 10 відсотків від вартості. Решту суми профінансувала місцева влада за програмою співфінансування. 

Разом з цим було встановлення нове освітлення біля будинку та відремонтовано під’їзд. Додатково встановили нові лічильники на воду та тепло. В загальному всі роботи обійшлись в суму 8,4 мільйони гривень. Люди зібрали 400 тисяч гривень власних коштів. З місцевого бюджету їм виділили 8 мільйонів гривень. 

КМДА продовжує програму співфінансування. Цього року на неї виділили ще більше коштів. Передбачено допомоги ОСББ Києва на суму 170 мільйонів гривень. Тепер програма співфінансування виглядатиме 70/30. Знаючи про існування такої програми будинки можуть рік чи два збирати кошти на капітальний ремонт, а потім подати свою кандидатуру на участь. 

В цій ситуації багато залежить від поінформованості громадян та активної роботи очільників ОСББ будинків. Місцева влада готова допомагати, але потрібна роботі зі сторони ОСББ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.