Понеділок, 22 Липня, 2024

Ситуація з підробленими сертифікатами в столиці

В Україні серед населення досі немає єдиної позиції стосовно вакцинування. Частина підтримує і вакцинується, інша більше схиляється до теорій змови і відмовляється. Щоб прискорити темпи вакцинування і вироблення суспільного імунітету, влада була змушена запровадити обмеження для людей, без COVID-сертифікатів. Щоб пересуватись в транспорті по місту чи відвідувати різного роду заклади тепер при собі треба мати довідку про вакцинацію. Такий адаптивний карантин продовжили до квітня 2022 року. Далі на kyiv-future.com.ua.

Влада сама визнала, що провалила інформаційний кейс, стосовно інформування населення про переваги та важливість проведення вакцинування. По-перше, це створили черги в пунктах вакцинацій, коли запрацювали обмеження. По-друге, значна частина населення і досі негативно ставиться до цього. Тому проблему почали вирішувати старим перевіреним методом, а саме купляти підроблені сертифікати про вакцинацію. 

В столиці ситуація одна з найважчих. Тут, як ніде гостро стикаються з необхідністю наявності сертифікатів. Якщо десь в регіонах чи населених пунктах, можливо обійтись і без довідок, то в Києві ти стаєш сильно обмежений в своєму переміщенні. СБУ спільно з поліцією регулярно затримує осіб, які продають населенню підроблені сертифікати. Обладнання дозволяє зловмисникам в точності відтворювати документ, який при перевірці важко відрізнити від оригіналу. Ще гірше ситуацію, коли цим займаються деякі лікарі. Вони видають людина сертифікат, при цьому не вакцинуючи і вводять в базу даних. 

Правоохоронні органи повідомляють, що на даний момент в Києві близько 10% сертифікатів є підробленими. Тобто кожна 10 людина з довідкою, скоріше всього купила її. Місто опинилися в складній ситуації. Затримання людей, які створюють сертифікати, не вирішує того факту, що зараз в столиці десятки тисяч людей, тримає на руках підроблені документи. 

Наступні кроки влади виглядають дещо дивними. Адже більшість експертів пропонували надати амністію таким людям і дозволити без будь-яких перевірок пройти вакцинацію. Натомість вибрали інший сценарій. Людина з підробленими документами, приходить в пункт вакцинації і повинна надати правоохоронним органам інформацію, де саме і в кого вона купила сертифікат. Така процедура не викликає довіри у людей, а тому на даний час не спостерігається масової здачі підроблених сертифікатів. Зважаючи на продовження адаптивного карантину, ситуація з довідками в столиці залишається складною, зважаючи на велику кількість підробок. 

В кого не внесені дані в дію, звичайно можуть спробувати прийти на вакцинацію і заявити, що досі не були вакциновані. Та скоріше всього населення чекатиме гарантій, що для них не передбачено покарання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.