П’ятниця, 12 Липня, 2024

У Києві продовжать зростати ціни на бензин – експерт

У столиці через низку факторів у лютому продовжать зростати ціни на пальне.

Про це в коментарі сайту kyiv-future  розповів гендиректор мережі АЗС, екс-президент Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук.

За його словами, вартість палива залежать від дій Національного банку України та від ситуації на зовнішньому ринку, бо надходження палива імпорту перевищує 70 відсотків. Тобто, вартість бензину залежить від курсу Національного банку. Крім того, до вартості варто додати ПДВ. Все це входить до ключової вартості палива. Також необхідно додати витрати на експлуатацію, організацію торгівлі та маржинальний дохід. Останні кілька тижнів жителі столиці спостерігали падіння курсу національної валюти. Воно тривало два тижні, тож ціни на пальне зросли.

«Середні ціни за січень на пальне стали на 50-60 доларів вищими», – сказав Л. Косянчук.

За його прогнозом, ціни на бензин у столиці та по всій країні продовжать зростати.

«Державним регулюванням займається Мінекономіки. Воно щотижня встановлює граничні ціни на пальне. Від цих цифр залежать усі АЗС. Після запровадження державного регулювання ціни на паливному ринку продовжують зростати. За це платять кінцеві споживачі»,- уточнив Л. Косянчук.

За прогнозами експерта, зростання цін на пальне у столиці продовжиться. Адже воно ще не показало себе повною мірою.

«Киянам необхідно готуватися до чергового подорожчання бензину. Наскільки зростуть ціни на бензин у лютому, залежить від дій Мінекономіки», – пояснює Л. Косянчук.

Також експерт зазначає, що середня ціна по паливному ринку з початку цього року зросла більше ніж на 2 гривні за літр бензину. При цьому гендиректор мережі АЗС зазначив, що кияни не стали купувати менше бензину.”Незважаючи на подорожчання бензину, пробок у Києві не зменшилося”, – резюмує Л. Косянчук.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.