Четвер, 18 Липня, 2024

У Києві у 2022 році дорожчатимуть квартири –  експерт

Цього року на первинному та вторинному  столичному  ринку нерухомості квартири зростатимуть у ціні, пише kyiv-future.com.ua.

Про це у коментарі сайту заявив експерт з нерухомості, аналітик SV Development Сергій Костецький.

«Однозначно, квартири і на первинному, і на вторинному ринку дорожчатимуть. На первинному ринку нерухомість може зрости в ціні при оптимістичному сценарії на 10-12%. Собівартість квадратних метрів постійно зростає через високі ціни на газ та електроенергію, а також через коливання на валютному ринку, зростання податків і заробітних плат. Адже первинка повністю гривнева. Якщо національна валюта жорстко починає знецінюватися, то подорожчає все. Зокрема, будматеріали. Якщо гривня почне падати, то квартири на первинному ринку нерухомості можуть зрости у ціні до 20%. Це цілком реальний прогноз»,- сказав С. Костецький.

Він уточнив, що на вторинному ринку нерухомість подорожчає за цей рік до 10%. Особливо це стосується нерухомості економ-класу.

За прогнозами експерта, на нерухомість бізнес-класу не буде значних стрибків цін.

«Все прив’язане до долара. Якщо кияни збирають гроші у доларах, то вони не відчують зростання цін на квадратні метри. Інфляцію відчують ті, хто збирає гроші у гривні. Національна валюта знецінюється і вартість житла на первинному ринку в гривні зростає набагато швидше», – уточнив Костецький.

За його словами, найдешевші квартири у столиці можна купити на житловому масиві Троєщина.

“Наприклад, на Троєщині за 60 тисяч доларів можна купити трикімнатну квартиру в новому будинку”, – уточнив С. Костецький.

Він наголосив, що у столиці зараз практично не купують елітне житло.

“Це пов’язано з фінансовим моніторингом чиновників, а також їхніх родичів”, – резюмував Костецький.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.