Четвер, 18 Липня, 2024

У музеї авіації реставрують унікальний літак ЯК-40

У державному музеї авіації ім. О.К. Антонова з’явився ще один літаючий об’єкт радянських часів — літак Як-40. Далі на kyiv-future.com.ua. Наразі відбуваються реставраційні роботи щодо покращення стану його салону та зовнішнього корпусу. Про це стало відомо на офіційній сторінці музею у Фейсбук.

Як-40 став для київського музею авіації ще однією рідкісною знахідкою. Він є першим літаком цього класу, який збудували у 1968 році. Згідно з історичними відомостями, спочатку його використовували в Кіровоградській школі для проведення навчання льотчиків-початківців, а потім у Київському інституті цивільної авіації.

У 1989 році через зношеність його залишили за 500 км від території державного музею авіації і перестали використовувати. Через довгий час лише у жовтні минулого року літак було доставлено до музею, де розпочалась його реставрація.

Наразі вже повністю закінчені підготовчі роботи, а також оновлено пошкоджені елементи. З лютого 2022 року в салоні літака почали проводити монтажні роботи. Зараз відбувається ремонт освітлення, верхніх та бічних панелей, обробка корпусу, заміна старих сполучних елементів.

Побачити літак Як-40 і зайти до його салону можна буде лише через кілька місяців. Після реставрації зовні він буде схожий на літаки цього класу, які літали в перші роки випуску.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.