Понеділок, 15 Липня, 2024

В Києві після нового року можуть розпочатися віялові відключення

Якщо ситуація з постачанням електроенергії не покращиться, то киянам після нового року варто готуватися до віялових відключень електрики, пише kyiv-future.com.ua.

Про це повідомив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Все впирається у погодні умови. Тобто наскільки теплою буде зима. Якщо погода буде теплою, то ми пройдемо опалювальний сезон “ по лезу бритви”. Якщо ж зима буде холодною, особливо її друга половина – з січня по березень, то віялові відключення, швидше за все, будуть. До нового року на них чекати не варто. Якщо ситуація з постачанням електроенергії не стане краще, та якщо буде холодна зима, киянам слід готуватимуться до віялових відключень електрики. А вже у травні 2022 року варто готуватись до чергового подорожчання електроенергії. Наскільки зростуть тарифи, стане зрозуміло ближче до закінчення опалювального сезону. На даний момент Україні пропонують прив’язуватися до європейських котирувань за вартістю газу та вугілля», – сказав В. Землянський.

Він уточнив, що поточні запаси вугілля в країні в чотири рази менші за необхідний план.

За його словами, на сьогоднішній день, через енергетичну кризу в країні, що виникла, існують високі ризики зриву опалювального сезону. Це стосуватиметься і столиці.

Нагадаємо, що міський голова столиці В. Кличко повідомив, що у Києві дванадцять підприємств, які займаються виробництвом тепла та електроенергії, зіштовхнулися з проблемою з нестачею вугілля та газу. Тому через сильні морози дуже висока ймовірність віялових відключень електрики. Він нагадав, що у столиці віялові відключення електрики востаннє були двадцять років тому.

При цьому мер зазначив, що цього опалювального сезону для киян не зростатимуть тарифи на газ та електроенергію.

Раніше про віялові відключення у столиці говорили в Міненерго.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.