Четвер, 18 Липня, 2024

Високошвидкісна залізниця Київ-Варшава

Україна продовжує тісно співпрацювати з Польщею по різних напрямкам. Одним із найбільш пріоритетних сьогодні – безпекові питання. Керівництво Польщі готові надавати Україні летальну зброю та інше озброєння для захисту суверенітету країни, пише kyiv-future.com.ua.

Для кращої взаємодії між країнами, налагоджують не лише безпекові, але й економічні зв’язки між країнами. Одним із таких кроків є підготовка проєкту про будівництво швидкісної залізниці між столицями двох країн. 

На днях міністр інфраструктури України Олександр Кубраков з робочим візитом відвідав Варшаву, де зустрівся зі своїми профільними колегами. Це не перша зустріч між урядами країн, яка присвячена цій темі. Спільний проєкт швидкісної залізниці країни розробляють вже декілька місяців. На даному етапі йде узгодження всіх деталей. Пов’язаних, як з маршрутом так і деталями реалізації даного проєкту. 

Наступним кроком стане презентація проєкту на рівні Європейського Союзу. Після завершення всіх розрахунків і планування новий маршрут представлять для Західних партнерів, адже для такого масштабного проєкту потрібно буде залучати зовнішніх інвесторів. Реалізація цієї ідеї дороговартісна, але в разі успішного запуску, маршрут може стати доволі прибутковим. 

В Міністерстві інфраструктури вже надали певні статистичні дані. Сьогодні доїхати з Києва до Варшави залізничним шляхом, займає не менше чим 14 годин. Нова залізнична дорога допоможе скоротити цей час до 10 годин. Також уряди двох країн спільно шукають кошти для реконструкції пропуску Мальховіце-Нижанковичі. Об’єкт знаходиться в поганому стані, адже не експлуатується вже з 1995 року. Маршрут пролягатиме через такі міста, як Київ-Рівне-Львів-Краківець з української сторони. Планується, як реконструкція вже наявних об’єктів, які знаходиться в поганому стані, так і будівництво зовсім нової інфраструктури.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.