Четвер, 18 Липня, 2024

Які пам’ятки Києва увійшли до світової спадщини 

До 30-ти річчя незалежності України, в Києві презентували книжку «Світова Спадщина ЮНЕСКО в Україні». В книжці автор розповідає про пам’ятки культури та історії, які організація ЮНЕСКО внесла до своїх списків світової спадщини. Серед цього переліку є декілька пам’яток столиці. Далі на kyiv-future.

Написав книгу Роман Маленков. Він відомий в Україні журналіст, краєзнавець та мандрівник. Мабуть, саме тому й обрав близький для себе стиль подачі інформації. Адже стилістично книга оформлена у вигляді путівника. Читаючи її, людина подорожує від одного об’єкту до іншого. При цьому автор намагається максимально точно передати вигляд, архітектуру пам’яток. І не менш важливо, передати емоції від атмосфери, яка супроводжує такі прекрасні пам’ятки культури. 

Автор часто подорожував пам’ятками ЮНЕСКО в інших країнах світу. Тому давно мріяв видати книжку про такі об’єкти в Україні. Робота над виданням тривала 8 років. Маленко зібрав всю інформацію про об’єкти, відвідував їх, щоб в книжці представити тільки власні фото.   

До переліку світової спадщини увійшли два об’єкти, що розташовані в Києві. Перший – Софіївський собор. Поєднує в собі спогади про українську історію та унікальні елементи мистецтва та архітектури. Собор збудували ще в 11 столітті. Він був важливою частиною у формуванні української держави. Саме тут розташовувались центри освіти та духовності. 

Києво-Печерська лавра – справедливо входить до списку світової спадщини. Це був центр становлення у Київській-Русі християнської віри. Це також і найбільший в Україні музейний комплекс. 

Також три об’єкти сьогодні проходять перевірки й чекають своєї черги, щоб також увійти до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Серед них Андріївська церква, Кирилівська церква та Астрономічна обсерваторія Київського університету. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.