Неділя, 13 Жовтня, 2024

4 поради від японських викладачів українським вчителям

Сучасні діти дуже активні, намагаються багато чого довідатися і досліджувати. У цьому їм, звичайно допомагають технології і необмежений доступ в інтернет. На жаль, іноді в боротьбі за увагу дитини ми програємо саме сучасним технологіям. Щоб залишатися авторитетом для школяра пропонуємо ознайомитися з 4-ма практичними порадами від японських педагогів, які стануть в нагоді кожному вчителю. Деталі на kyiv-future.com.ua

1. Розвиток далекоглядності
У народі кажуть, що хороший футболіст не той швидко біжить до м’яча, а знає, де цей м’яч буде через кілька секунд. Привчайте учнів до думки, що кожен пункт, кожен вивчений абзац – сходинка до вирішення складних завдань. Наприклад, якщо дитина лінується вирішувати просте математичне рівняння, слід поговорити зі школярем і пояснити, що краще він навчиться робити прості вправи зараз, тим легше йому буде в кінці року, коли на контрольній перевірятимуть знання серйозних матеріалів.

2. Удосконалення навичок
Удосконалювати практичні навички слід не тільки учням, а й вчителям, щоб залишатися авторитетом в області знань. На жаль, людський розум програє технологіям за швидкістю вирішення завдань, проте, якщо ви будете розширювати знання в своїй спеціалізації хоч на 1% кожний день і дивувати учнів новою інформацією, повірте, школярі будуть швидше звертатися до вас, ніж до google за порадою.

3. Відповідь на питання: “Навіщо це навчання?”
Відповідь на це риторичне запитання всім дається нелегко, однак, є варіант практичного пояснення цінності навчального процесу для дитини. Наприклад, ви знаєте, що ваш учень мріє створювати програми для роботів. Йому цікава математика, а ось література – не дуже. Пояснити цінність цього предмета можна приблизно так: не полінуйтеся знайти приклади листування людини з роботичних системою, де остання відповідала абсолютно нелогічними пропозиціями і тим самим робила користувачеві купу перешкод на шляху, наприклад, замовлення товару. Поясніть, що художня література вчить правильно і красиво будувати речення, а фахівець, вміє застосувати ці знання навіть в технічні сфери – цінується більше.

4. Свободу проектної творчості
Робота в команді та розробка проектів допомагають дитині відчути себе потрібним в класі і розкрити в собі нові таланти. Можливо, ви зараз і не підозрюєте, що скромні вчені в вашому класі – вправні організатори і винахідники. Можливо, вони з нетерпінням чекають, коли ви запропонуєте їм стати частиною чогось великого.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.