Станція аерації води у Бортничах давно потребує оновлення. Японці вирішили зробити внесок в очищення української води. Скільки готові інвестувати коштів та які на даний момент потрібно вирішити проблеми зі станцією – читайте на kyiv-future.com.ua
Під пільгові умови готова Японія дати Україні кредит на реконструкції станції аерації. У КМДА переконані: підприємство буде працювати ефективніше, а неприємних запах навколо зникне.
Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу «Київ» директор дирекції по реконструкції БСА Олег Лисюк повідомляв, що обладнання першого блоку Бортницької станції аерації зношене майже на 80%.
Дійсно, адже перший блок було збудовано ще за часів Радянського союзу. В 1964 у Києві запрацювала станція аерації. Не зважаючи на те, обладнання регулярно проходило технічне обстеження, час не пощадив його.
Це спричиняє ряд проблем. Одна з них пропуск сміття.
Разом з випущеними в річки води, до 20% відходів прямує до Дніпра. Туди попадають недопалки, засоби жіночої гігієни, адже у Бортничах очищують стічні побутові води. Ці предмети, наприклад, не можуть розкластися у природному середовищі й накопичуються роками.
Зазначимо, що роботи з реконструкції БСА розпочнуться у 4-му кварталі 2019 року та триватимуть 6 років.
Аерація води – природне її очищення. Воно значно безпечніше, ніж всі інші види. Наприклад, у радянські часи воду очищували хлором у більшості випадків. Київ та ще ряд міст стали таким собі виключенням.
Допомагають у Бортничах очищувати воду риби. Завдяки тому, що тут у каналах вода взимку не замерзає, тут поселили популяцію акваріумних риб – гупі. Які поїдають органічні продукти життєдіяльності.
Проте, на даний момент кількість води, що може очистити станція – зменшилася. Тепер у Бортничах очищується на 600 тисяч кубометрів менше, але після реконструкції, у КМДА сподіваються вийти на норму в 1,8 мільйона кубометрів очищених вод.