Під час брифінгу 12 травня Віталію Кличку поставили запитання щодо роботи громадського транспорту, адже у деяких регіонах ним уже можуть користуватися без наявності спеціальних посвідчень. Коли у Києві також буде скасовано спецквитки? Далі на kyiv-future.
Кличко, відповідаючи на це запитання, вкотре повторив: усе залежатиме від епідеміологічної ситуації.
На першому етапі знімати дане обмеження зарано. Воно діятиме до 22 травня включно. А поки що міська влада вирішила збільшити кількість маршрутів.
Про які маршрути мова?
Оскільки у зв’язку з ослабленням карантину почав працювати бізнес, а також сфера послуг, людям потрібно пересуватися по місту в більших обсягах.
Саме тому міська влада вирішила збільшити кількість певних рейсів громадського транспорту.
З 12 травня запустили додаткові рейси з житлових масивів ДВРЗ, Троєщина, Лісовий масив та Корчувате.
У режимі спецрейсів курсуватимуть:
- автобусний маршрут №20 («Житловий масив Корчувате – станція метро «Площа Льва Толстого»);
- Автобусний маршрут №33 (ДВРЗ – станція метро «Чернігівська»);
- Тролейбусний маршрут №37-А (станція метро «Лісова» – вулиця Миколи Закревського. Поліклініка).
Правила проїзду
Скористатися громадським транспортом, як і раніше, зможуть не всі. Для цього потрібно мати спеціальний квиток та засоби індивідуального захисту.
На сьогоднішній день в умовах спецрежиму працює 300 автобусів, тролейбусів та трамваїв. Весь рухомий склад проходить обов’язкову дезінфекцію – перед виїздом та протягом дня.
Які обмеження зняли?
Дозволено працювати літнім майданчикам кафе й ресторанів, проте за умови дотримання певних вимог.
Також дозволено приготування їжі й чайних та кавових напоїв та їх продаж у стаціонарних пересувних МАФах закритого типу. При цьому продукцію мають продавати лише на винос та з допомогою кур’єрських служб.
Як писав Kyivone, поруч з МАФами не дозволено їсти чи пити, біля входів повинні стояти антисептики, одноразові серветки, рукавиці для відвідувачів. Крім цього МАФи в обов’язковому порядку мають дотримуватись всіх протиепідеміологічних вимог. Це стосується і дезінфекції, і масочного режиму. Кожного дня у персоналу повинна вимірюватись температура. Необхідно також дотримуватись дистанції в 1,5-2 метри.
Окрім того, МОЗ видало тимчасове розпорядження. Воно стосується роботи перукарень, а також салонів краси на час дії карантинних обмежень.
Хто поки що в «прольоті»?
Торгово-розважальні центри, спортивні зали, кінотеатри й тату-салони поки що працювати не можуть.
Також заборонена роботи таких закладів, як заклади громадського харчування, кафе, ресторани, бари, у тому числі на автозаправних станціях.
Покарання за порушення
За порушення умов карантину та недотримання протиепідеміологічних заходів й санітарного законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Нижня межа штрафу – 17 тисяч гривень.