Неділя, 14 Липня, 2024

Нічні походеньки: історичну будівлю біля вокзалу розбирають частинами щоночі

Кияни побачили, як по вулиці Симона Петлюри, 29 почали руйнувати історичну садибу. 20 березня 2021 року вночі зняли вікна. Як повідомляє депутат Київської міської ради Олена Терещенко на  своїй фейсбук-сторінці, на цьому місці, поруч з вокзалом заплановане будівництво 26-поверхового готелю комфорт класу від забудовника “Zim Group”, пише kyiv-future.com.ua.

Будівля біля Залізничного вокзалу в хорошому стані, дозволів на знесення також немає.  З 2003 року земельну ділянку та будівлю Київська міська рада надала в оренду історичне місце компанії ТОВ “Приват” терміном на 25 років. Ця компанія займається створенням тимчасових готелів і подібних закладів в орендованих приміщеннях, проте права на руйнування будинку ніхто не надавав, лише право на експлуатацію садиби.

Ще однією протиправною дією є зведення хмарочосу занадто близько до річки неприпустимо, що порушує Водний та Земельний кодекси України і завдасть непоправної шкоди водоймі. 

Задля збереження будівлі та припинення свавілля над історичними будівлями міста  “Мапа Реновації” розпочала флешмоб у фейсбуці, де потрібно сфотографуватися поруч садиби з тегом #врятуй_будинок_Уткіна. Навіть поставили білборд, щоб привертати увагу до історичної будівлі міста. Деталі масового заходу на особистій сторінці організаторів у фейсбук

Для довідки: історичній будівлі вже понад 120 років. Вона належала купцю Івану Уткіну і є єдиною спорудою на весь квартал поруч із Залізничним вокзалом, та є згадкою про події 1917 року. Багато деталей споруди не збереглися до сьогодення, але і допустити повного знищення будівлі не можна, адже центральна частина міста стане ще більше хаотичною зі збільшеним трафіком людей, шляхом збільшення кількості працівників майбутнього готелю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.