Вівторок, 10 Вересня, 2024

Оновлений парк партизанської слави

Оновлення найбільшого столичного парку триває вже більше 2-х років. Капітальний ремонт на більш ніж 7000 квадратних метрів почався в 2018 році. За проектом оновлення планувалося реконструювати центральний вхід, встановити нові лавочки, урни і ліхтарі, облаштувати нові доріжки та озеленити паркову зону. Але головною метою було побудувати фонтан з п’яти арок, які є символом п’ятирічного руху під час Другої світової війни, пише kyiv-future.com.ua.

Реконструкція

 За період будівельних робіт цей парк повідав багато скандалів і скарг від його гостей. Перші були пов’язані з розкрадання будівельних матеріалів і демонтажем і без того гарного покриття доріжок, замість того щоб облаштувати місця, де є в цьому гостра необхідність. Скарги гостей парку полягали в тривалому ремонті, що завдавало незручності в переміщенні з колясками, на велосипедах, та й всюди розкиданих матеріалах, зменшення газонів через розширення пішохідної зони і особлива біль була через вирубку дерев.

Результати робіт

На момент 2020 року парк значно покращав. Оновлені пішохідні доріжки з ФЕМ-покриттям, по площі парку встановлені нові лавки з урнами для сміття, оновлений бювет, відремонтована громадська вбиральня, встановлені 2 дитячі майданчики, один з яких для дітей з обмеженими можливостями. Біля одного з водойм створена оглядовий майданчик площею 285 квадратних метрів з дерева, зі збереженням дерев, які росли тут раніше.

Окрему увагу було віддано озеленення території парку Партизанської слави. Нові газони, квітники з багаторічних рослин, висаджені молоді дерева сакури, клена, магнолії, слив і беріз радують око кожного відвідувача парку. Скульптури, встановлені в парковій зоні, виконані майстром Костянтином Скритуцьким, його мозаїчний «почерк» дізнаються завдяки роботам «Їжачок в тумані» і «Рояль в кущах» на Пейзажній алеї столиці. У парку Партизанської слави встановлені «Тукан», «Удод» і розбиті яйця, з яких раніше росли дерева. Крім того, ця зона декорована дерев’яними колами і деревами з металевого дроту.

14 червня в парку запрацював довгоочікуваний фонтан. Його пристрій особливий і складається з п’яти арок різної висоти від 6 до 7,7 метрів у висоту. Ці арки утворюють водоспад, під яким можна пройти. Вечірньої пори цей фонтан приковує до себе увагу за рахунок дивовижного підсвічування LED-лампами, які відтворюють 16 мільйонів відтінків. Творцям для створення такого малюнка були необхідні 464 форсунки (пристрій створюють струмінь потрібної форми і висоти і впорядковує напрямок потоку води). По сусідству з фонтаном довжиною в 230 метрів розташовані парапетні ряди з дерева.

12 серпня 2020 року фонтан Парку Партизанської слави був занесений в Національний реєстр рекордів України, так як є найвищим пішохідним фонтаном в нашій країні.

Тенденція поновлення столичних парків йде на користь зовнішньому вигляду Києва і на радість жителям і гостям столиці. Урізноманітнити піші і не тільки прогулянки тепер можна в будь-якому районі міста завдяки сучасним зеленим зонам, яке обладнані для потреб кожного відвідувача: зони для дитячої активності, для вигулу домашніх тварин, для велопрогулянок та для усамітнення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.