Середа, 24 Липня, 2024

Особливості тюльпанів Грейга

Тюльпани Грейга цвітуть вже в кінці березня-початку квітня. Їх відмінною рисою є великі хвилясті листи з червонувато-коричневими точками або рисками. Якщо вас зацікавили тюльпани Грейга, то ознайомитися з різними сортами можна на https://florium.ua/ru/greigii-tulip-standalone/, а дізнатися про їх особливості з даної статті.

Тюльпани Грейга – характеристика групи

У садах найбільше тюльпанів з’являється в травні, але є і рослини, які цвітуть набагато раніше. До них відносяться, серед іншого, виходячи з Середньої Азії (в основному з Туркестану) тюльпани Greiga. Залежно від сорту вони можуть істотно відрізнятися по висоті, тому зустрічаються різної висоти:

 • Мініатюри – 15-20 см;
 • Високі рослини – 25-35 / 45 см.

Їх відмінною рисою є великі, широкі, хвилясті по краях, сіро-зелене листя, прикрашені зверху бурими плямами, смугами. Дані рослини цвітуть раніше, ніж класичні тюльпани, тому що вже в квітні вони розвивають великі, стрункі, чашоподібні квіти, зазвичай червоного кольору. Пелюстки крони широкі, звужені в кінці і злегка вивернуті назовні на половину висоти. У їх підстави видно зеленувато-сіра пляма, зазвичай на жовтому тлі. Квітки чистого виду найчастіше червоні, але у сортів можуть бути інші забарвлення:

 • Жовті;
 • Рожеві;
 • Кремові;
 • Помаранчеві;
 • Різнокольорові;
 • Строкаті.

Найкрасивіші сорти тюльпанів Грейга

Одним з найбільш яскравих сортів в цій групі тюльпанів є «Selim» (висотою 20-25 см). Його білокрилі квіти прикрашені широкими червоними плямами, гіперпігментацією і смугами, а біля основи пелюсток видно велику жовту пляму.

Інтенсивними квітами може похвалитися також двоколірний сорт «Cape Cod» (висотою 20-30 см). Яскраво-жовті пелюстки прикрашені широкою червоною смугою, що проходить через їх центр, а на квітковому дні видно чорну пляму.

Гарний двоколірний сорт «Pinocchio» (25-35 см у висоту). Червоні пелюстки декоровані широкими, виразними, кремово-білими смугами по краях, а на квітковому дні видно жовту пляму.

Різновид «Plaisir» (15-25 см у висоту) також має червоні квітки з яскравою кремово-білою облямівкою на пелюстках, але вона яскравіше, ніж у попереднього сорту, і більш розмита.

Цікавий сорт «Turkish Delight» (15-25 см у висоту) – кремові квіти мають пелюстки, прикрашені зовні широкою червоною плямою і прожилками, а зсередини – злегка рожевими. Квіткове дно у цього сорту чорне з широкою червоно-жовтою облямівкою.

Серед найбільш цікавих барвистих сортів:

 • «Chaar Peter»;
 • «Addis»;
 • «First Love».

Однак серед тюльпанів Грейга не бракує і в одноколірних сортах, які не так оригінальні, як багатобарвні, але їх виразні, чисті кольори вражають красою і елегантністю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.