Середа, 17 Липня, 2024

“Пейзажна алея” у Києві оновлюється

У Шевченківському районі столиці йде реконструкція “Пейзажної алеї”. Державна архітектурно-будівельна інспекція надала дозвіл на проведення ремонтних робіт об’єкту. У квітні “Київавтодор” підписав договір з ТОВ “Ростдорбуд” щодо реконструкції алеї на суму майже 111 млн. грн. У 2020 році передбачається витратити на роботи з реконструкції 93,5 млн. гривень, а у 2021-му – трохи більше 17 млн. грн. Далі на kyiv-future.

Першу чергу реконструкції алеї вже завершили – відремонтувати сходи, підпірні стінки, зняли родючий шар грунту, доріжки вимостили гранітною плиткою, облаштували відеостеження, нове освітлення, озеленили територію, проклали автоматичний полив, дощову каналізацію. У декількох місцях алеї встановили висувні стовпчики, які не дозволяють заїзду автівок на алею, а ще, не має можливості встановлювати на території об’єкту пересувні кав’ярні.

Збудували алею у 1980 році, об’єкт став частиною заповідника “Стародавній Київ”. З 2009 року на алеї з’явилися унікальні скульптури від українського митця, дизайнера Костянтина Скритуцького, а також – арт-об’єкти, майданчики, дитячий сквер. Наразі, “пейзажку” хочуть облагородити для більш комфортного відпочинку киян і гостей столиці, локація має стати частиною пішохідного маршруту. Тут буде зручно гуляти мамам з візочками і людям з обмеженими можливостями. Родзинкою “Пейзажної алеї” стане декоративна підсвітка існуючих арт-об’єктів, до речі, ті скульптури, які пошкодилися відреставрують їх автори, змінювати концепцію не будуть. Облаштують на “пейзажці” і нові оглядові майданчики, встановлять лавки для відпочинку, проведуть безлімітний інтернет.

Адміністрація Києва сподівається, що “Пейзажна алея” стане ще більш улюбленим місцем відпочинку киян, а також приваблюватиме туристів.

Повністю завершити реконструкцію об’єкта планують у 2021 році. Повідомляють в КМДА.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.