Місто Київ – серце нашої держави. Саме тому українці повинні демонструвати красу столиці для туристів. Україна має можливість похвалитися особливими пейзажами, музеями, парками, пам’ятниками відомим особистостям, фонтанами, театрами і це ще не все, пише kyiv-future.com.ua.
Насправді незліченна кількість українців навіть не уявляють, скільки загадок та яку красу приховує Київ. Тож, якщо ви приїхали уперше в столицю, або ж живете у цьому місті вже багато років – список найбільш неочікуваних та красивих місць Києва для вас!
Хрещатик – душа Києва
Головна вулиця Києва виглядає неймовірною в усі пори року. Вона проходить поблизу місцевості, де багато років тому Володимир Великий охрестив свою сім’ю. На ній завжди фотографуються люди та купують сувеніри. Забудова цієї вулиці розпочалася тільки в кінці 18 століття. Хрещатик об’єднує три площі – Європейську, Незалежності і Бессарабську. До кінця 19 століття Хрещатик був обсипаний банками, ресторанами та магазинами.
У 21 столітті Хрещатик розповідає історію старовинних будівель середини 20 століття – величний Головпоштамт, унікальні житлові кімнати з Зіркою, Пасажем, фонтани, скульптури, безліч ресторанів. Головна вулиця славнозвісна ще й через бульвар з каштанами, які цвітуть, по-особливому, навесні. Неймовірна кількість людей з різних країн приїжджають в Україну, щоб угледіти білі та рожеві «свічки» каштанів.
Фонтани на Майдані Незалежності – прикраса столиці
А як ви уявляєте літо у Києві? Звичайно, це можуть бути прогулянки в парку на велосипедах, фестивалі та концерти найсучаснішої та найпопулярнішої музики під відкритим небом, спортивні змагання. Перше, що приходить на думку людині, коли чує “літо” – це спека, яку витримати буває надзвичайно складно. Тому фонтани – реальний порятунок для туристів та жителів міста.
Йдучи по центральній вулиці, ніяк не можна не помітити найвідоміший комплекс фонтанів. Це, напевно, найромантичніше місце в Києві. «Великі» та «Малі» фонтани на Майдані Незалежності, безумовно, є прикрасою столиці. У фонтані грає класична музика та композиції, які обрали люди під час голосування. Потрібна вічність, щоб порахувати скільки радісних вигуків бачив весь Київ під час «танцюючих» водограїв.
Поділ та Андріївський узвіз – гордість киян
Мандруючи столицею, необхідно обов’язково побачити Поділ, відомий історичний район. Це особлива гордість киян. Складно виділити щось, заради чого тут треба побувати. Наприклад, минаючи Андріївський узвіз, впадає в око одразу Андріївська церква у світлі сонця.
Спустившись з верхнього майданчика Андріївського узвозу, можна потрапити до невеликого таємного скверу. У ньому є Алея художників, де виставляються на продаж картини. У будь-який день можна оглядати різні роботи митців: прикраси, посуд зі скла і кераміки, а також спостерігати як художник створює витвір мистецтва у вас на очах.
Дивлячись в далечінь, десь за сотню метрів, є великий видовий майданчик з альтанкою. Можна щось упустити з визначних пам’яток, але атмосфера Поділу та узвозу залишить свій слід у серці назавжди. На Андріївському узвозі виступають співаки та артисти. Тут багато невеликих барів і кафе, де можна добре провести час. Тут все ще відчувається атмосфера Києва кінця ХІХ – початку ХХ ст.
“Човен” – символ України
У Києва багато символів — від Святої Софії та Андріївської церкви — до монумента Батьківщина-мати. «Човен» – пам’ятник засновникам міста: братам Кию, Щеку і Хориву та сестрі їх Либідь, полонив серця мільйонів українців та туристів. Монумент розповідає нащадкам давню легенду. Але у сучасному світі він також відомий через одну традицію. Молодята кожен рік кидають у човен квіти — через плече, не обертаючись. Якщо квіти впали в човен — шлюб буде довгим і щасливим.
Пам’ятник витворений з кованої міді у вигляді човна, на якому могутньо дивляться у далечінь засновники Києва. Автором цієї споруди є архітектор Н. М. Фещенко та скульптор В. З. Бородай. До речі у ролі Либідь зображено дочку В. Бородая. Адже вона була художником, графіком та живописцем.
Софійський собор – історична скарбниця
Софійський собор – це культурна духовна скарбниця Києва: він поєднує мистецтво, малярство, архітектуру та історичних особистостей України. Софійський собор – найстаріше та одне із найвідоміших пам’яток столиці.
У 1990 р. собор разом ансамблем монастирських споруд на його подвір’ї занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Насправді цей собор присвячений Софії (“Премудрості Божій”), створений був за часи Ярослава Мудрого за проектом розбудови Києва. Точної дати ніхто не знає. Проте науковці мають декілька джерел інформації: “Повість минулих літ” та “Новгородський перший літопис”. Інтер’єр Софійського собору вражає древніми фресками та мозаїками. Найвеличнішою мозаїкою є мозаїка Богоматір Оранта. Саме вона пережила руйнування Києва і вважається талісманом України.
Києво-Печерська лавра – просвітницький центр
Києво-Печерська лавра – видатна історична пам’ятка, не тільки української, а й слов’янської і загальносвітової культури. Адже саме вона згадується у відомих енциклопедіях України, Польщі, Болгарії, Туреччини, а також Вірменії та Росії…
Назва лаври «Печерська» походить від слова «печери». Саме у печерах на її території виживали перші монахи. Частими відвідувачами печерного монастиря були князь Ізяслав, син Київського князя Ярослава Мудрого та київська знать, яка жертвувала кошти на будівництво наземного храму та келій.
У 21 столітті Національний Києво-Печерська лавра – найбільший музейний комплекс України, де збереглося 144 споруди. Існують також різні музеї: Музей книги і друкарства України, Музей українського народного декоративного мистецтва.
Києво-Печерська лавра зіграла важливу роль у розвитку давньоруської культури, вона була центром літописання. Тут перекладалися на церковнослов’янську мову і переписувалися твори іноземних авторів. У лаврі працювали відомі літописці –Нестор, Никон, Сильвестр. У ХІІІ ст. було укладено „Києво-Печерський патерик” – важливе джерело історії Києва.
Архітектура наземної частини лаври просто дивовижна. У соборах постійно поновлюються прекрасні фрески, які в багатьох соборах зроблені у стилі українського бароко, для якого характерні блискучість, величність, різнокольоровість фарб.