Четвер, 18 Липня, 2024

Проїзд в маршрутках подорожчає: скільки заплатять кияни

У Київському області перевізники вирішили підняти ціни за проїзд. Так проїзд на маршруті Ірпінь – Київ подорожчав на 18%. З початку 2021 року тарифи на проїзд підвищували двічі. За підрахунками експертів, ціни на проїзд зросли вже на 40%. Перевізники попереджають, що тарифи на проїзд будуть зростати регулярно. За їх словами, чергова хвиля подорожчання буде восени. І швидше за все, вже станеться вже у вересні, пише kyiv-future.com.ua.

Наприклад, проїзд в напрямку Ірпеня і Бучі виріс до 27 гривень, а за деякими напрямками до 37 гривень. Перевізники відзначають, що протягом року проїзд подорожчає і по іншим напрямкам. Це лише справа часу.

В Асоціації перевізників заявляють, що тарифи на проїзд в першу чергу виростуть в правобережній частині Київської області.

Перевізники скаржаться, що через карантин у них впали доходи, проте ніякої підтримки від влади вони не отримали. Хоча вони зазнали збитків з вини держави. Перевізники відзначають, що їх штрафували за недотримання маскового режиму пасажирами і за те, що перевищували встановлений ліміт по перевезенню. Тобто перевозили пасажирів більше дозволеної норми на час карантину. Тобто більше 50%.

Перевізники відзначають, що змушені піднімати ціни за проїзд через подорожчання палива. Вони нарікають на те, що вимушено опинилися заручниками обставин. По суті, такі кроки є вимушеним заходом.

Також в Асоціації перевізників відзначають, що чергове підвищення цін на проїзд буде від 10 до 16%. Все залежить від протяжності маршрутів.

За що платити?

У свою чергу, жителі столиці та передмістя обурені підвищенням тарифів на проїзд. Пасажири відзначають, просто не готові платити за жахливі умови. Адже маршрутки набиваються впритул. Крім того, автобусний парк знаходиться в поганому стані. Нерідко в Києві і в Київській області трапляються випадки, коли на ходу у маршруток відпадають двері і колеса. Люди скаржаться, що влітку в салоні душно і брудно, а взимку холодно. Пасажири не розуміють, за що їм доводиться платити.

Коли подорожчає проїзд у Києві

Слідом за перевізниками Київської області, підтягнуться і столичні. Вони також скаржаться на збитки через карантин, а також на зношений автопарк. Зокрема, на те, що витрачають великі кошти на ремонт і запчастини.

За прогнозами експертів, проїзд в столичних маршрутках і автобусах вже цієї осені складе 10-12 гривень.

До речі, в КМДА вивчають питання про подорожчання проїзду не тільки комунальному транспорті, але в маршрутках.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.