Четвер, 18 Липня, 2024

Реставрація Покровського храму в Києві: що зробили?

10-го листопада у Києві закінчили реставрувати огорожу Покровської церкви. Про це стало відомо у Департаменті охорони культурної спадщини. Далі на kyiv-future.

Свято-Покровська Подільська церква була збудована у Києві в 1772 році за проєктом архітектора І. Григоровича-Барського на місці старої дерев’яної церкви. Є пам’яткою архітектури України. Архітектурний ансамбль складається з церкви XVIII ст., двоповерхової прибудови, яку збудували на початку XIX ст., а також дзвіниці. Двір храму частково огороджений парканом із цегли з воротами и частково металічною решіткою на цегляній стіні. В центрі знаходиться аркада з цегли з воротами і хвіртками. Храм продовгуватий, має 3 купола, напівкруглі, високі виступи з трьох сторін. За типом композиції храм належить до типу українських триголових тризрубних церков, проглядається перехід до типу хрещатих храмів. Декор фасадів виконаний з характерними для І. Григоровича-Барського завитками, використана виразна ліпнина. Храм має круглі та хрестоподібні вікна. Іконостас виконаний у 1990-х роках архітектором В. Слободюком.

Як повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, наступного року почнуть реставрувати саму Покровську церкву та дзвіницю. До кінця 2020-го на початку 2021 року планується завершити розробку науково-проєктної документації, пройти державну експертизу та процедуру погодження у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.