Неділя, 14 Липня, 2024

Розмальовані двері на Банковій хочуть виставити на аукціоні

Новий арт-об’єкт вуличного мистецтва заполонив увесь інтернет-простір. Епатажність та шум навколо розмальованих дверей офісу Президента не вщухає й досі, пише kyiv-future.com.ua.

Розмальовані двері стали новим популярним арт-об’єктом країни. Раніше, це були просто двері, а тепер їх показують у студіях телеефірів як художній артефакт. Телеведуча Наталія Мосейчук вважає, що це “жертва протестів”, яка постраждала, бо люди перестали чути один одного. 

Фестиваль Senka Kyiv планує викупити двері із вартістю на 10% більше, ніж фактична вартість нових дверей та продати їх на аукціоні. Вони спираються на досвід британського аукціону Sotheby`s, який викликав ажіотаж, продаючи скульптурні шафки з популярного ресторану. 

Ці двері стали уособленням усіх протестів, які відбувалися останнім часом. Їх називають “ЛівіСправаДвері” і, як стверджує Художня Галерея “Речовий доказ”, це Маніфест мистецького об’єднання. Уособленням графіті та розпису на стінах і дверях будівлі стало перетворення на медіа об’єкт  і привертання уваги до страждання дегуманізованих в’язнів, на яких влада не хоче звертати уваги.

Нагадаємо, що мітинг біля Офісу Президента відбувся 20 березня. Протестуючі вимагали звільнити Сергія Стерненка, який був засуджений на 7 років та 3 місяці з конфіскацією половини майна за вбивство, наркоторгівлю та заворушення в Одесі. Ще умовою було звільнення Андрія Шеремета та відставки генерального прокурора і міністра внутрішніх справ.

Організатором протесту був Сергій Філімонов. Йому та іншим активістам вже було оголошено підозру, адже вважається, що мітинг не мав мирних намірів, а за планом мав спровокувати правоохоронців. 

Під час масового нашестя було пошкоджено скло дверей, розмальовані стіни та двері, підпалена табличка із написом “Президент України”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.