Четвер, 18 Липня, 2024

Садиба Хоєцьких під Києвом: чому потрібно відвідати це місце

Біля Києва є багато незвичайних пам’яток архітектури. Тому зовсім необов’язково їхати кудись далеко, щоб побачити старовинні і унікальні будови. Одне з них знаходиться в селі Томашівка в Київській області. Тут можна подивитися і прогулятися по двору відомої садиби Хоєцьких. Далі на kyiv-future.

Історія садиби

Архітектурно-природно привабливе місце, де можна прогулятися і насолодитися величчю творчості людських рук. Вважається  одним із найпрекрасніших у Київській області. Будинок Хоєцьких побудували на початку ХХ століття. Однак багато будівель в цьому селі з’явилися дуже давно – в 18 столітті. Ці землі Олексій Долгорукий подарував польському дворянину Хоєцьких. З цього моменту і почалася історія села Томашівка. Шляхтич побудував собі палац, архітектура якого вражає. Він і інші споруди потім стали монастирем.

Хоча за радянських часів село відійшло місцевому колгоспу. До 2000-х років всі будівлі прийшли в напівзруйнований стан. Відновлювали їх ченці.

Чим цікава садиба

Тут багато нових споруд, половина з них в процесі будови. Садиба належить Свято-Введенському чоловічому монастирю. Вона приваблює туристів незвичайним архітектурним ансамблем, балконами, дерев’яним різьбленням і верандами. Садиба побудована в стилі модерн і нагадує «Малий Ермітаж». Тут можна зробити цікаві знімки, бо територію садиби декорують різні скульптури, серед них: ангели, страуси і леви. Також це місце приваблює увагу величезним парком із красивими квітковими клумбами і алеями, каплицями, фресками, фонтаном і вежами. Дуже спокійне, тихе і красиве місце. Чарівне місце. Якщо будете проїжджати цю локацію, то відвідайте її обов’язково. Тут все доглянуте та неймовірні магнолії. Атмосфера умиротворення.

Чим зайнятися

Тут можна організувати красиву фотосесію. Кам’яний паркан навколо садиби схожий на середньовічний замок. Парк біля будинку потопає в квітах. У його глибині знаходиться майданчик з колонами. Територія садиби нагадує паркову зону. Тут є зоопарк із різними тваринами і птахами, наприклад, зі страусами, павичами, ламами і альпака. Так що сюди можна їхати з дітьми, які дуже люблять спілкуватися з тваринами. Є дитячий майданчик.

Однак, на території монастиря необхідно дотримуватися порядку. Фотозйомка заборонена. Жінкам із собою потрібно взяти скромний одяг, чоловіки повинні бути в брюках.

На території локації можна посидіти в затишній альтанці для відпочинку і прогулятися по саду. До речі, навесні тут гарне й мальовниче цвіте яблуневий сад.

Також на території садиби є храми. Після їх відвідин настає почуття умиротворення.

Багато місцевих вважають цю локацію просто райським куточком у цих місцях.

 Адреса: Село Томашівка. Вулиця 30-ліття перемоги, 1.

На цьому цікаві факти про цю локації не закінчуються. Якщо хочете отримати нові емоції та враження, то рекомендуємо поїхати туди і погуляти під відкритим небом, подихати свіжим повітрям зі своєю половинкою, в компанії друзів або всією сім’єю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.