Четвер, 18 Липня, 2024

Штучний інтелект на дорогах Києва

На столичних автошляхах “поведінку” автомобілів контролюватиме програма штучного інтелекту. Таким чином можна буде слідкувати за дорожнім трафіком і проводити його оптимізацію за рахунок керування світлофорами, розповідає “kyiv-future.com.ua“.

КП “Центр організації дорожнього руху” планує закупити таку “розумну” систему. За 3 млн. грн. – програму для підрахунку і аналізу руху автівок, 1,2 млн. грн. коштуватимуть 19 відеокамер Hikvision, а ще 3,8 млн. грн. – система обробки і зберігання інформації. Про це розповів київський активіст Сергій Пасюта у соцмережі Facebook, за інформацією електронних закупівель на сайті PROZORRO.

Згідно з тендерною документацією, система має вміти автоматично підраховувати кількість транспорту за напрямками руху на різної якості дорожньому покритті, при відсутності маркування, за будь якої погоди, в будь який час доби, в заторах, при переїзді розмітки чи за її відсутності, цілодобово, щодня протягом року.

Ще “розумна” програма має виявляти та показувати характеристики автівок за марками, моделями, кольором та ін. Розрізняти громадський транспорт, а також давати відповідні команди апаратам, у автоматичному режимі, які контролюють перемикання світла на світлофорах.

Дані зняті з автошляхів, у вигляді коротких відеороликів, мають автоматично зберігатися для перегляду і аналізу ситуації на дорогах міста. Таким чином буде проводитися аналіз відеопотоків з різних камер, обробка даних, а також з’явиться можливість змінювати потоки чи додавати нові без виїзду на місце постачальника, не міняти налаштування модуля, його характеристики.

Відомо, що у найближчі 5 років влада столиці збирається витратити 83,4 млрд. грн. на розвиток транспортної інфраструктури у Києві. У пріоритеті будуть пішоходи, велосипедисти та електротранспорт. Тим самим, до кінця 2020 року у столиці планують запустити систему “Зелена хвиля”, щоправда поки, у тестовому режимі. Це дозволить без перешкод рухатися містом каретам швидкої, пожежним та іншому спецтранспорту, особливо, коли це буде вкрай необхідним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.