Субота, 13 Липня, 2024

ТОП-5 найстрашніших київських легенд

Про Київ ходить безліч таємничих легенд. Ми розповімо найбільш моторошні  та страшні з них. Далі на kyiv-future.

Страж «Зеленого театру»

Легенд про “сторожа” театру дуже багато. Одні кажуть, що раніше тут жив чорнокнижник. Він був спалений у власному будинку. Також кажуть, що тут жив дух, який зберігає скарб в підземеллях. Крім того, кажуть, що раніше тут був цвинтар, де ховали нехрещених або самогубців.

Ходять легенди, що якщо вночі гуляти біля «Зеленого театру», то можна зустріти фігуру в балахоні, яка виникає на пару секунд і розчиняється в повітрі.

Існують чутки, що у шістдесятих роках, за радянських часів, двоє правоохоронців шукали вбивцю і вийшли  на околиці театру. Там закінчилося будівництво  кінотеатру. Раніше на цьому місці були руїни Печерської фортеці, де було знайдено багато різних підземних ходів. Правоохоронці боялися, що зловмисник сховається в одному з них. Поліцейські стали шукати вхід у підземелля. Однак, їх ліхтарики відключилися. На вулиці була північ. Раптом правоохоронці побачили фігуру в капюшоні і побігли за нею. Вона то виникала за деревами, то зникала. Поліцейські вирішили розділитися. Після чого один із поліцейських засвистів, і тоді пролунав крик і постріли.

Напарник правоохоронця вибіг на площу біля театру і побачив, що його посивілий напарник лежить непритомний. Коли поліцейський прийшов до тями, то розповів, що зміг наздогнати підозрюваного, який стояв нерухомо. Був сильний вітер, але його одяг не ворушився. Правоохоронець побачив, що кисті рук і ніг у загадкової постаті висохлі, як у трупа. Він хотів накинути наручники, однак вони пройшли крізь кінцівки і впали на землю. Тоді фігура почала рухатися на поліцейського, а він почав у відповідь стріляти і навіть потрапив у неї, то вона просто розтанула в повітрі. У результаті посивілий правоохоронець потрапив до психіатричної лікарні.

Черниця, яка зникла

Навколо “Замкової гори” ходить безліч легенд. Кажуть, що над нею на мітлі літає відлучений від церкви монах. А під горою  знаходяться заховані скарби князя Володимира. Також є загадкова легенда про зниклу черницю.

У ті часи на горі стояв Флорівський монастир. Раніше там ховали відьом, але потім з’явилося церковне кладовище. За ним доглядали черниці. Одного разу одна з них пішла туди і пропала. Її пошуки нічого не дали. А прийшла вона ввечері, молода і красива. Жінка не розповідала, що з нею сталося, а обіцяла тільки показати, якщо з нею хтось піде. Однак, вночі до гори йти не захотіли. Коли вранці черниці зайшли в кімнату жінки, то її там не  знайшли. Хоча всі двері в монастирі були замкнені.

Так з’явилася легенда, що молода черниця в білому з’являється біля гори. Жінка кличе перехожих і ті, хто йдуть разом з нею, зникають назавжди.

Обдурена утоплениця

Цю історію часто розповідають маленьким дітям, які йдуть відпочивати на річку Дніпро. За легендою, закоханим не дали одружитися. У підсумку, вони втекли від батьків і зустрілися на мосту через Дніпро.

Вони вирішили стрибнути з моста, щоб ніхто не міг встати між ними. Дівчина стрибнула, а хлопець злякався і втік.

Через деякий час хлопець знайшов іншу кохану. Його родичі не заперечували, і молоді одружилися. Жінка народила дитину, яку вирішили хрестити в річці Дніпро.

Коли малюка занурили у воду, то хтось поцупив його та потягнув на дно. Усі кинулися у воду, щоб врятувати немовля. Батько дитини пірнув у річку і побачив на дні свою колишню кохану утопленицю. У руках у неї було мертве немовля. Коли у чоловіка закінчилося повітря, він просто виплив на поверхню, а утоплениця назавжди забрала його дитину.

З тих пір кажуть, що утоплениця шукає собі компанію, тому що не хоче бути одна. Тому всі, хто купаються далеко від берега або вночі на самоті, ризикують скласти їй компанію.

Неупокоєнні попутники

У районі Північного моста (Московського) не часто можна швидко зловити попутку. Водії, що потрапили там в ДТП, часто розповідають історії про привидів, що вибігали на дорогу і зникали,  як хмара.

Кажуть, раніше там знаходилося кладовище, а опори моста звели прямо зверху могил. Тому мертві не можуть заспокоїться і провокують ДТП. На дорозі часто бачать дітей, собаку або дівчину в довгій сукні. Багато хто говорить, що дівчина просить підвести її через міст. Після чого зникає. Також деякі водії кажуть, що часто бачать тут туман навіть в сонячну погоду. Інші водії кажуть, що починають відчувати сильну втому і буквально засинають за кермом. У результаті потрапляють в аварію. Крім того, дуже часто саме на цьому мосту відбуваються самогубства. Про це місце ходить ще багато різних містичних розповідей. Тому багато хто радить їздити тут дуже обережно, а по можливості, краще зовсім об’їжджати це місце.

Людожер на Лисій горі

Найвідоміша гора біля станції метро «Видубичі» зберігає безліч таємниць і легенд. Туди постійно приходять любителі містики. Одне із старовинних сказань говорить, що за часів Золотої Орди тут було село. Його  жителі, щоб врятуватися від монгольських загарбників, тікали з поселення в печери на Лисій горі. Одного разу вороги схопили мисливця, який не встиг сховатися. Під час тортур він розповів про те, де ховаються люди в печерах. Монголи туди вирушили. Однак, печери йшли в глиб, а у вузьких проходах ворогів чекала засідка.

Монгольський хан розлютився і вирішив відправити мисливця, який вижив, з подарунками до жителів села. Йому сказали йти в печери, а потім просто замурували вхід.

Мисливець зайшов до печери з іншого боку, бо просто боявся, що жителі села дізнаються про його зраду. Він вирішив до них не повертатися і ходив по темних тунелях. Чоловік їв миші і щурів. Коли їх вже не залишилося, то став полювати на людей. По одному вистежуючи жителів села, він з’їв все поселення.

За легендою, мисливець перетворився на зомбі і кілька ночей щорічно виходить на полювання, на якому  шукає собі жертву.

На цьому страшні і лякаючи  легенди про столицю не закінчуються, їх ще дуже багато. А які загадкові легенди або слухи про столицю знаєте ви? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.