Понеділок, 22 Липня, 2024

ТОП-7 будівель, що спотворюють Київ

У столиці дуже різноманітна архітектура. Саме за це місто обожнювали представники творчих професій. Зокрема, письменники та художники. Однак, все частіше в Києві, як гриби після дощу, скрізь зростають будівлі, які просто спотворюють місто.

Ми  зробили перелік найбільш жахливих будівель міста, які поплюжують його архітектуру та ускладнюють життя місцевим мешканцям.

ЖК «Поділ-Престиж»

Згідно проекту,будівля мала бути  п’ятиповерховою. Але в 2014 році  в історичному центрі Подолу на вулиці Нижній Вал, 27-29 з’явився кремезний 12-поверховий дім. Величезні та незграбні вежі  лише підкреслюють потворність будівлі.

Усі експерти критикують ЖК за неякісну архітектуру.

За правилами, на  цьому місці можна будувати лише невисокі будинки, які мають бути прилаштованими під навколишні споруди. Тож місто вже багато років веде запеклу боротьбу  із забудовником, вимагаючи від нього знести зайві поверхи, яких не було в погодженому проекті. У свою чергу,  забудовник відстоює свою позицію в судах, бо не збирається зносити зайві поверхи ЖК. Поки що продаж квартир у будівлі призупинено.

“Елегант”

Багатоповерхівка розташована на вулиці Жилянській, 118, біля столичного Центрального залізничного вокзалу. Ця будівля вражає всіх, хто проходить повз неї, адже таку жахливу споруду просто неможливо не помітити. Вона   порушує всі мислимі і немислимі вимоги. Це не дивно, бо « Елегант»   став першою житловою спорудою нечесного та скандального забудовника, Анатолія Войцеховського. Він є фігурантом багатьох кримінальних справ через різні афери та порушення із нерухомістю.

Цей ЖК не став виключенням. Адже замість дозволених двадцяти шести поверхів тут виявилося аж тридцять два.

Крім того, будівля ганьбить історичний вигляд міста, адже в неї зовсім немає архітектурного стилю. Це просто будинок – монстр.

Крім того, мешканці будинку скаржаться на те, що будинок зроблений з дешевих матеріалів, тому в квартирах тріщини на стінах.

“Ярославів град”

Здавалося, що такого не  може бути в історичному центрі  столиці. Але тепер поруч із Золотими Воротами, на вулиці Бульварно-Кудрявській, 15 виріс жахливий, кремезний  багатоповерховий житловий комплекс. Поверховість і скупченість будівель – потенційне гетто. Адже за словами експертів, цей ЖК – рідкісної незбалансованості архітектурний проект.  Тут з’явилися огидні коробки без будь-якого декору. До речі, ЖК виріс на місці знесеного в 2005 році історичного пам’ятника – Сінного базару. Це був символ столичної торгівлі радянської епохи. Біля входу на ринок постійно збиралися любителі антикваріату.

Зносити історичні пам’ятники в центрі  Києва – просто ганьба.   Уявіть собі , замість цього закритого потворного ЖК в центрі Києва міг би з’явитися  гарний район з кафе, галереями та парками.

Крім того,  за словами експертів, щільність і висотність забудови перевершує всі можливі в цьому місці норми і створює критичне навантаження на інфраструктуру (транспорт, комунікації та інше).

Гостро відчуватиметься транспортна проблема – станцію метро “Львівська площа” невідомо, коли відкриють (якщо відкриють), а вулична мережа вже не справляється з потоком приватного і громадського транспорту. Раніше навколишній район був приємний для прогулянок, але з появою такого монстра ця приємність серйозно нівелюється.

ЖК “Fresco Sofia”

Знаходиться  цей скандальний ЖК на вулиці Олеся Гончара, 17-23. прямо в охоронній зоні Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО  біля Софії Київської.  Він абсолютно не вписується в цей міський пейзаж. Через галас забудовник зміг завершити тільки коробку будівлі.  ЖК порушує норми висотності, тому мав відбутися демонтаж зайвих поверхів. Якщо житловий комплекс буде побудовано, то  це спричинить виключення Софії Київської зі списку об’єктів ЮНЕСКО і приведе до неконтрольованої забудови в історичному центрі міста.

Diamond Hill

Розташовано на вулиці Івана Мазепи, 11б. Двадцятишестиповерховий житловий комплекс звели в 2012 році на місці знесеного дитячого садка. Місцеві мешканці називають цей ЖК пам’ятником корупції та будівельної мафії. Це безпосереднє втручання в історичне середовище міста – псування пейзажу та загроза зсуву частини київських пагорбів.

Столичні експерти  критикують ЖК за те, що він паплюжить панораму столичних пагорбів і не вписується в  сучасний архітектурний ансамбль міста, як і вся сучасна масова забудова Києва , через несмак та хаотичне розташування. Сталося це через те, що забудова  історичного центра міста відбувається дуже  хаотично. За словами архітекторів,  саме через відсутність системи забудови спотворюється місто.

ЖК «Грушевського, 9а»

Житловий комплекс знаходиться на вулиці Грушевського, 9а. Типовий для  столиці випадок, коли споруда мала бути  13-поверховою, але стала двадцятидвохповерховою. Представники влади багато років обіцяли  знести незаконні поверхи та відкрити кримінальне  провадження.  Але на сьогоднішній день будинок  продовжує паплюжити історичний центр міста своїм виглядом. Адже за словами столичних архітекторів, будівля виконана у псевдоісторичному стилі. Тобто  вона завелика і  через свої значні розміри порушує панораму Києва.

ЖК «Позняки,4а»

Знаходиться житловий комплекс на перетині  вулиці Драгоманова, 2а, 2б, 4а  та вулиці Олени Пчілки, 6а, 8. Тобто це шість будинків по двадцять п’ять поверхів, які побудовані впритул один до одного.  Найгірше, що вони не тільки псують картинку, вони ускладнють життя мешканцям спального району. Адже біля цього ЖК  не створили парковок,  не збудували шкіл та садочків.  Тут навіть немає дерев. Експерти  вважають цей комплекс прикладом того, як забудовники  в гонитві за грошима  нехтують інфраструктурою та ускладнюють життя місцевим мешканцям.  На жаль, надмірно тісна забудова є візитівкою всього  району.

На цьому перелік жахливих будинків, що псують вигляд міста, не завершується. Можливо, колись замість історичних пам’яток будуть зносити незаконні ЖК, які вже стануть непридатними для життя.  А яку будівлю в Києві  ви вважаєте  найжахливішою?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.