Субота, 5 Жовтня, 2024

ТОП- 7 історичних будинків у Києві, що опинилися під загрозою знищення: доля перлин

У столиці забудовник, без відповідних дозволів, знищив історичний будинок купця Івана Уткіна. Будівля  за 120 років пережила багато ситуацій, але залишилася в первозданному стані.  Після незаконного зносу будинку Уткіна, на його  місці  вирішили побудувати черговий  хмарочос. Ми зробили добірку історичних столичних будівель, які опинилися під загрозою знищення. Далі на kyiv-future.

Садиба купця Міллера

Історична будівля знаходиться в Шевченківському районі. Вона була побудована ще у 1890-х роках у стилі ренесансу. Садиба мала статус пам’ятки архітектури. Але  в 2012 році  Мінкульт позбавило  будівлю статусу пам’ятки архітектури.  Після цього  Київська міська влада  дозволила провести реконструкцію будинку, але з надбудовою. Потім цю споруду  передали на баланс КП “Спецжитлофонду”. Після цього садибу виставили на продаж. Будинок намагалися продати за один мільйон доларів, але на нього наклали арешт. Наразі вартість садиби оцінили в  понад 25 мільйонів гривень. 

На сьогоднішній день дім загородили будівельним парканом.  Тут планують провести реконструкцію  садиби з надбудовою. Але небайдужі кияни  проти знущання над будівлею та просять її зберегти в оригінальному вигляді.

Адреса: вулиця Гоголівська, 32,А.

Будинок Рутковського

Колишній прибудинковий будинок з’явився в Києві  в 1901 році.  Його було збудовано в стилі ренесанс із різними елементами на замовлення відставного штабс-капітана Петра Рутковського.

У 1980-х  роках  деякі житлові приміщення виявилися аварійними, тому мешканці виїхали. У 90-х  роках будинок потрапив до переліку будівель, які можуть бути застосовані для виконання дипломатичної діяльності. 

 У 2000- х роках споруда потрапила на баланс КП “Житло-сервіс”. Тут мала відбутися реставрація. Крім того, будинок Рутковського отримав статус архітектурної пам’ятки. На сьогоднішній день будівля знаходиться в  жахливому стані та продовжує руйнуватися, а реставрація так і не розпочалася.

 У квітні 2021 року  будинок Рутковського обнесли будівельним парканом. Адже на сусідній ділянці вирішили побудувати  торгово-адміністративний об’єкт. За словами активістів,  через будівельні робити  історична будівля  може сильно постраждати, і після цього її  можуть демонтувати.

 У свою чергу, представники Київської міської ради заперечують знесення будинку. У КМДА стверджують, що споруду будуть  реставрувати.

 Адреса: вулиця Тургенєвська, 19.

Будинок Осипа Родіна

Садибу побудовано в стилі еклектики з елементами модерну.  

Вона з’явилася в   Києві у 1882 році.  Історичний будинок Родіна отримав статус пам’ятки архітектури. Однак, в 2020 році ОАСК скасував наказ КМДА про занесення споруди до переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

До речі, до  2014 року  в будівлі знаходився найменший театр у місті  – сцена столичного академічного театру драми і комедії. Також тут знаходилися офіси.

На сьогоднішній день біля  історичного будинку  зводять житловий комплекс. За словами фахівців, саме  через  це споруда може постраждати. Після чого її можуть знести.

 Адреса: вулиця Олеся Гончара, 71.

Маєток Пилипа Баккалинського

Одноповерховий цегляний будинок у стилі неоренесансу з’явився в Києві в  1901 році. Він належав підполковнику Пилипу Баккалинському.  На жаль, Мінкульт не надав  маєтку статусу історичної пам’ятки. Тому в Київраді будуть розглядати можливість передачі ділянки в оренду. На жаль, на думку активістів, приватний власник може знести будівлю.

До речі, за словами фахівців, будинок  Баккалинського   є унікальним зразок одноповерхової садиби середнього класу 19 століття.

 Адреса: вулиця Юрія Іллєнка, 30.

Прибутковий будинок Міхельсона

Будинок з’явився в столиці  у  1826 році.  Його виконано в стилі неоренесансу. Будівля вважається частиною садиби  столичного громадського діяча  та комерсанта  Фрідріха Міхельсона. 

У 90-ті роки будинок передали на реконструкцію. Тут хотіли зробити готельно-офісний комплекс  завдяки надбудові  кількох поверхів, але не встигли. У 2006 році будівлі надали  статус пам’ятки архітектури.  Потім через суд  історичний будинок повернули в комунальну власність.   Після того об’єкт відали  приватному власнику, який мав виконати  протиаварійні та реставраційні заходи.

У 2019 році  відкрили кримінальне  провадження стосовно  руйнування будинку.

Наразі активісти занепокоєні, що прибудинковий будинок Михельсона  перетвориться у житловий комплекс. Адже може зруйнуватися в будь- яку мить.

Адреса: вулиця Пушкінська, 37.

Садиба Терещенків

Садиба з’явилася в місті в 1875 році. Її побудували в стилі неоготики з елементами еклектики.  Саме тут мешкала відома сім’я  підприємців Терещенків. У 20 столітті тут знаходилося генеральне секретарство Центральної Ради.

У 2006 році будівлю приватизували.  Але новий власник мав провести реконструкцію. 

У 2016 році Київська  міська влада  вимагала укласти охоронний договір на садибу для збереження об’єкта  культурної спадщини.  Але ця угода так і не була укладена.  Наразі  садибу хочуть реконструювати, але з добудовою мансарди. 

Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 34/13Б.

Прибутковий будинок з мухами

Прибутковий будинок звели у XIX столітті. Його було побудовано в  історичному стилі з елементами  неоромантизму та модерну.  Він має кілька поверхів.   Уже в XX столітті будинок оздобили ліпниною, зокрема із  зображенням великих комах, серед яких є мухи. 

У будинку досі мешкають люди, які до речі, в 2000-х роках  провели капремонт стін.  Однак, у 2020 році  біля прибуткового будинку почалося  будівництво ЖК. Через це історична  споруда почала  тріщати по швах. З’явилася  деформація стін.  Місцеві мешканці були змушені виїхати, адже будівля опинилася  в аварійному стані.  Обурені люди кажуть, що забудовник лише обіцяє викупити їх квартири.

За словами активістів, в  історичному будинку вже вийняли вікна. Вони стурбовані тим, що будинок можуть знищити.

Крім того, фахівці наголошують, що в центральній частині столиці всі  будівельні роботи має погоджувати Мінкульт.

Адреса: вулиця Володимирська, 93.

На цьому перелік столичних історичних будівель не завершується, дуже хочеться, щоб вони збереглися в оригінальному стані, підкреслюючи красу та унікальність нашого міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.