Понеділок, 15 Липня, 2024

Три після півночі | 3:00: місце, де навчишся бачити закритими очима

У Києві є багато незвичайних місць, в нашому огляді розповімо про одне з них. У музеї темряви Три після півночі | 3:00 ви зможете навчитися бачити закритими очима і влаштувати справжнє сліпе побачення. Далі на kyiv-future.

Історія музею в темряви

Це єдиний подібний музей в країні. Він покликаний розвивати велику емпатію і толерантність до незрячим, щоб люди навколо більше допомагали і поважали один одного. У свою чергу, організатори музею відзначають, що вони дуже б хотіли, щоб якомога більше людей відчули такий незвичайний досвід на собі і побачили, що навіть в темряві може бути світло.

Побачення в темряві та ігри закритими очима

Музей, який варто відвідати всім: про те, як живеться в темряві, про те, як змінюються почуття, відчуття і наш звичний світ, стане зрозуміло переступивши його двері. Відчуваєш букет почуттів від паніки до захоплення. Дуже цікавий досвід “побачити” предмети на дотик, які при наявності зору здаються очевидними. Паніка буде у людей, які не люблять замкнутих просторів, але це не заважає, а навпаки допомагає краще пізнати себе. Дуже незвичайний музей, і в цьому його фішка. Це місце змушує задуматися над тим, що мають звичайні люди в звичайному житті і те, що стає само собою зрозуміле, але таке важливе й цінне. Зір, який  нам дарує радість життя і 90% інформації. Незвичний формат виставки в супроводі незрячого гіда.

Екскурсоводи в цьому музеї – люди, які втратили зір або не бачать з народження. Гіди дійсно надихають і дають приклад, як, незважаючи на життєві труднощі, треба насолоджуватися життям і жити його повну. Є безкоштовні екскурсії та платні.

У музеї можна випробувати багато нового: можна годувати один одного на побаченні в темряві, а також пограти в шашки з закритими очима і написати кілька слів використовуючи шрифт Брайля. Також є абсолютно темна кімната, в якій розміщені гіпсові скульптури з сучасних фільмів, як то Гаррі Поттер, володар кілець, зоряні війни і т.д. потрібно на дотик вгадати представлених героїв. Але якщо не вгадаєш, тобі допоможе гід, він описує фігуру і в уяві вона вже малюється. Все це залишає незвичайні відчуття. Півтори години екскурсії пролітають в повній темряві в супроводі незрячого гіда, який дбайливо допомагає орієнтуватися в цьому новому незвичному світі.

Рекомендуємо музей до відвідування. Це місце дарує незабутній досвід. Якщо ви хочете подарувати собі яскраве враження і усвідомлення чогось нового, відчути себе так як ніколи не відчували – обов’язково сходіть в музей. Якщо думаєте куди сходити на побачення, прогулянку з друзями або просто хочете подолати страх темряви / орієнтуватися в ній і перевірити свої відчуття простору – вам однозначно сюди. Можна і потрібно відвідувати з дітьми.

Де знаходиться музей

Заклад розташований по вулиці Олеся Гончара, 45-в. Найближча станція метро «Золоті ворота». Режим роботи і вартість квитків дізнавайтеся на сайті музею.

А ви бували в цьому музеї? Розкажіть про це в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.