Неділя, 14 Липня, 2024

У КМДА обґрунтували подорожчання реконструкції Шулявського мосту

Київська міська державна адміністрація оголосила про збільшення загальних витрат на реконструкцію мосту.  Як відомо, вартість збільшилася з 1,05 млрд грн до 1,998 млрд грн.  Про це буде повідомлено в розпорядженні КМДА із погодженням реконструкції мосту.  Міська влада заявляє, що для відновлення сусідніх вулиць, а також доріг, якими водії користуються під час ремонту, потрібне додаткове фінансування, пише kyiv-future.com.ua.

Повідомили, що реконструкцію сусідніх вулиць було додано до загальної вартості об‘єкта, адже вони на сьогодні не відповідають чинним в Україні стандартам.  Ці дороги слід розширити, встановити дощоприймачі та мережі дощової води.

Також планується встановлення додаткових ліфтів  в підземних переходах.  Раніше планувалося два, але зараз збільшили цю кількість до чотирьох.  У місті пояснили, що нові будівельні норми вимагають враховувати потреби людей з інвалідністю. Саме тому вартість проекту змінилася.

Крім того, додаткові кошти будуть використані на повний благоустрій прилеглих територій.  Таке рішення було прийнято після низки звернень громадян та мешканців багатоквартирного будинку ЖК “Місце мрій”, яке розташоване на вул. Вадима Гетьмана, 1.

КП розповідає, що під час відновлення транспортної розв’язки збільшили кількість буронабивних паль зі 113 одиниць до 190. Також вирішили змінити звичайний метод робіт, який передбачав закриття руху, на більш сучасний, де приєднаються європейські компанії, аби не перекривати рух на час виконання робіт із демонтажу аварійних конструкцій шляхопроводу і монтажу нових конструкцій.

Крім того, було зазначено, що роботи з реорганізації зовнішніх інженерних мереж: газопроводу, водопостачання, санітарії, шторму, електропостачання, освітлення, телекомунікацій, ланцюгів зв’язку провели під проспектом методами штольневої проходки та проколом.

Адміністрація нагадує, що будівництво Шулявського мосту пройшло складну державну інспекцію, 27 березня 2020 року воно отримало експертний висновок ДП “Укрдержбудекспертиза” та було затверджено указом КМДА.

Як відомо, відновити Шулявський міст було прийнято після аварії в лютому 2017 року. Первісна вартість оцінювалася у 830,12 млн грн.

У червні 2018 року Північний альянс в Україні виграв тендер на реконструкцію Шулявського шляхопроводу. Ремонт мосту розпочався в березні 2019 року. За цей період ціна кілька разів змінювалася з часу створення проекту.

15 грудня 2020 року обвалились три стовпи Шулявського мосту.  Мер Києва, Віталій Кличко, заявив, що головний підрядник, який був відповідальним за експлуатацію мосту, сам проведе всі ремонтні роботи за власні кошти.  Згодом на мосту встановили нові опори.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.