Середа, 17 Липня, 2024

У КМДА розкрили нюанси початку опалювального сезону

У будівлі бюджетної та соціальної сфер вже пустили тепло. Житлові будинки ще не опалюються, але можливі винятки. Про всі деталі старту опалювального сезону розповів заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. Далі на kyiv-future.com.ua.

Чиновник запевнив, що на даний момент Київ повністю готовий до опалювального сезону. Всі необхідні технічні та регламентні роботи виконані, гідравлічні випробування проведені, документи і договори на поставку енергоресурсів підписані. Тобто можна сказати, що опалювальний сезон в столиці практично стартував.

Так, починаючи з 1 жовтня, відповідно до доручення мера, до опалення почали підключати будівлі, які належать до соціальної та бюджетної сфер: навчальні заклади, садки, лікарні тощо. Пантелєєв запевнив, що на сьогоднішній день опалюються вже близько 850 таких споруд. При цьому будівлі соціального сектора починають опалюватися тільки в разі подачі заявки керівника, наприклад, директора дитсадка або головного лікаря лікарні.

Чиновник загострив особливу увагу на необхідність такої заявки. Справа в тому, що не всі будівлі можуть мати реальну потребу в опаленні. Наприклад, у добре утеплених модернізованих лікарнях і школах при нинішній погоді ще досить тепло, і опалення буде зайвим. Тому про необхідність подачі тепла потрібно заявити індивідуально.

Що ж стосується житлових будинків, час опалювати їх ще не настав. Петро Пантелєєв звернув увагу на законодавчі норми, які вказують починати масове опалення тільки тоді, коли температура повітря на вулиці в середньому не перевищує +8 градусів. Причому таке похолодання повинно тривати 3 дні поспіль.

Пантелєєв зауважив, що на сьогоднішній день температура повітря в місті ще не досягла такого рівня. Тому тепло в житлові будинки не надходить. За словами чиновника, мешканці й самі не раді, коли їх будинки починають опалювати передчасно, і за це, до того ж, доводиться платити.

При цьому в міській адміністрації припускають, що у жителів окремих будинків може виникнути потреба в опаленні вже зараз. У цьому випадку необхідно, щоб ініціативна група того чи іншого будинку звернулося до адміністрації з відповідною заявою. Під цією заявою потрібно зібрати підписи більше 50% мешканців. Копію документа з підписами слід відправити на адресу електронної пошти, розміщену на офіційному сайті КМДА. Після розгляду заяви тепло буде підключено.

Крім іншого, Петро Пантелєєв відзначив, що теперішній опалювальний сезон у чомусь унікальний. Зокрема, через зростання цін на газ. Незважаючи на це, як зазначив чиновник, зростання тарифів вдалося уникнути. Крім того, з бюджету будуть виділені додаткові ресурси, щоб забезпечити стабільне теплопостачання міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.