Столиця планує втілити проєкт реконструкції старого житлового фонду до 2040 року. Так, першими під зніс підпадають так звані “хрущовки” – панельні або цегляні п’ятиповерхівки. Про це йдеться у виданні “Вечірній Київ”.
Київські «хрущовки» побудовані за трьома проєктами: 438 (будинки з цегли з більш-менш придатними умовами), 464 (панельні будинки з найменшим плануванням квартир) і 480 (цегляні і панельні будинки, які зустрічаються у більшості районів столиці). Таких житлових споруд у Києві налічується 2195, в яких 165 529 квартир. Цей житловий фонд не відповідає сучасності, не має ліфтів, дуже малі сходові клітини, санвузли у квартирах. Дуже зношені інженерні мережі. Фізичний знос київських п’ятиповерхівок наразі сягає 60% і більше, для точного аналізу варто провести технічне обстеження. Таке житло потребує значних витрат на утримання та ремонт. Тож, відповідно до нового Генерального плану міста будинки житлового фонду 1960-1990 рр. хочуть модернізувати. Почати планують із хрущовок 1960-1974 рр. побудови, загальна площа 388,5 га, а це 2,5 млн. кв. м. житла. Знаходяться дані будинки у житлових кварталах на вул. М. Гречка, Стеценка, Воскресенської, бульв. Перова, просп. Алішера Навої, вул. Попудренка, Гната Хоткевича, Мініна, Червоноткацької, Лісового проспекту, вул. Мілютенко, Шолом-Алейхема, Російської, Сімферопольської, Ялтинської, Новодарницької.
Коли почнеться реконструкція, поки невідомо
Наразі на етапі розробки відповідна програма згідно із розпорядженням КМДА, яка і буде визначати строки.
Киян у Генплані запевняють, нікого без житла не залишать. Кожному мешканцю знесеної “хрущовки” надаватимуть нове помешкання рівноцінне за площею та кількістю кімнат у межах кварталу (мікрорайону). Крім того, Закон України “Про комплексну реконструкцію мікрорайонів застарілого житлового фонду” передбачає коефіцієнт 1,5 на відшкодування житлової площі. Якщо у Вас площа квартири 50 кв. м., то Вам можуть надати житло площею 75 кв. м.
Примушувати киян покинути власне житло не будуть, проте варто нагадати, що застарілий житловий фонд може бути визнаний аварійним і тоді підпадає під 100% знесення.