Понеділок, 15 Липня, 2024

Уже не безкоштовно: облаштування флагштоку в Броварах обійдеться місту в близько 12,4 млн грн

Будівництво флагштоку у Броварах не є безкоштовним. 17 червня 2021 року були внесені зміни до договору щодо будівництва споруди флагштоку прапора України в парку «Перемога». В рамках цих змін, фінансувати це буде місто, а не замовник будівництва – Департамент регіонального розвитку, пише kyiv-future.com.ua.

Угода відбулася 24 травня 2021 року між ТОВ «Пан-Південьбуд» та “Нове будівництво споруди флагштоку державного прапору України на території парку «Перемога» в м. Бровари”. Сума угоди склала 20 млн 768 285 000 84 грн .

Відповідно до договору, ТОВ «Пан-Південьбуд» повинне до 20 серпня облаштувати місце під флагшток, також площадки та доріжки, зробити озеленення, побудувати МАФ, де зберігатиметься обладнання по догляду за щоглою.

Були внесені деякі зміни до контракту 17 червня 2021 р. Область може дати 9 млн 800 тис.грн, при цьому місто має заплатити 11 млн 687 тис. 687 грн. Щодо коштів із місцевого бюджету, то договірна ціна складає 11 млн 458, 638 грн,  ще 229, 049 грн – технагляд.

Положення договірної угоди зазначає, що на початку виконання робіт у розмірі відповідного місцевого бюджету підрядник повинен зв’язатися з замовником та отримати лист – повідомлення про перерахування коштів на засадах міжбюджетного трансферту з відповідного місцевого бюджету до обласного бюджету Київської області. Якщо «Пан-Південьбуд» не звернувся до департаменту, то останній не несе відповідальності за погоджений остаточний рахунок за угодою, якщо не отримано коштів з місцевого бюджету.

Керівник відділу БЖКГІТ Світлана Решетова повідомила, що заплатить за реконструкцію та облаштування флагштоку місто, «зіштовхнулися» з цим фактом лише після аналізу обласної ради. Раніше ніхто не попередив їх про деякі зміни. Департамент регіонального розвитку може виділити лише 9 млн 800 тис. грн на саме облаштування флагштоку. Поки незрозуміло, де місто знайде 11 687 687 гривень для будівництва під’їзних шляхів.

До цього Бровари «чекали» чергового “сюрпризу” з області, яка скасувала рішення про надання 15 млн грн на підтримку будівництва нової школи, яка знаходилася б на вул.  С. Петлюрі, 17-А.  Однак виділила кошти на будівництво вулиці Росяна. 

Варто зазначити, що будівництво флагштоку у Броварах було включено до переліку, який буде завершено за програмою будівництва, реконструкції та ремонту інфраструктури в Київській області з 2021 по 2023 рік.

«Дебати» щодо рішення побудувати щогли викликало конфлікт між владою та опозицією на позачерговому другому засіданні ради Броварської ОТГ. Йшлося про те, що доведеться виділити з державного бюджету 700 тис. грн на проектування флагштоку. 

Депутати від «Голосу» наголосили, що ще недобудована початкова ланка для десятої школи та дороги на В. Симоненка у Броварах (для школи та добудови мають намір узяти кредит). Але влада виділяє кошти зовсім не на важливі потреби.

Зазначається, що рішення побудувати 72-метрову щоглу в парку “Перемога” підтримала більшість депутатів: 26.

Проектування флагштоку розроблене ПП “Фегтехком”.  Робота над проектом коштувала місту 658 258,42 гривень.  Загалом, будівництво флагштоку обійдеться міському бюджету в 12 млн. 345 тис. 945, 42 грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.