Середа, 24 Липня, 2024

«Відпочиває» літак Брежнєва. Експонат неподалік Києва

Біля траси Київ-Одеса всього в 30 км від Києва стоїть літак. Це великий літак, який на перший погляд знаходиться прямо серед дерев. Насправді він розташований на бетонному покритті, а в майбутньому може стати частиною масштабного музею авіації. Далі на kyiv-future.

На ньому здійснював польоти Леонід Брежнєв. Політик не любив літаки, але на цьому борту бував шість разів. Літак складається з трьох відсіків – пасажирського на шість місць, туалету і кухні. VIP-борт ледь не був списаний на металобрухт, проте в 2010 році він був перевезений з Миколаєва до селища Глеваха і знаходиться там до сих пір.

Іл-62 з бортовим номером СРСР-86612 побудований в 1975 році. Це VIP-борт – модифікація “Салон”. Передано в урядовий загін в Чкаловск, потім в 1981 в ВМФ СРСР, потім в в / ч 45777 (Кульбакіно). З 2002-го по 2010-й був на зберіганні в Миколаєві.У жовтні 2010 борт перевезений в Глеваху.

Чим можна зайнятися на території?

До літака можна підійти, сфотографувати його, але всередину заходити поки що не можна. Плани на літак у місцевої влади дуже великі. Планується створити парк авіації з музеями, виставкою літаків, готелем, дитячим майданчиком, озером і рестораном всередині літака. Але поки що ця ідея залишається планом, а літак чекає свого часу.

Цій техніці вже майже 40 років, і в повітря він вже не підніметься, але його історія триває.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.