Понеділок, 4 Листопада, 2024

Все про Маріїнський палац

Маріїнський палац збудували в 1755 році.  Його замовила імператриця Єлизавета. Палац виконаний в стилі бароко, пише kyiv-future.com.ua.

З початком незалежності країни Маріїнський палац почали називати Президентським. Це і не дивно, адже він є державною резиденцією на міжнародному рівні. Дуже часто саме тут відбуваються урочисті зустрічі з іноземними гостями.

За легендою Єлизавета сама вибрала місце для палацу, коли відвідувала Київ у 1744 році.  На той час це були просто дніпровські схили, що знаходились недалеко від Києво-Печерської Лаври.

Проектом займався відомий архітектор Растреллі. Ще однією його спорудою у Києві є Андріївська церква. Цікаво, що зовнішній вигляд палацу в точності повторює імператорську резиденцію в селі Перово, де одружилися таємно Єлизавета і граф Олексій Розумовський.

Іван Мічурін керував процесом спорудження будинку. З 1750 по 1755 роки тривало будівництво палацу. І хоча офіційно вважають 1755 рік кінцем будівництва, проте оздоблювали його ще до початку 1760 року. Єлизавета ніколи не бачила цей архітектурний ансамбль, тому що померла 5 січня 1762 року.

Особливості архітектури

Архітектура – традиційна для всіх комплексів 18 століття. Будівля палацу є центром симетричної композиції. Центральний корпус має 2 поверхи. Ще є два бічних флігеля, які мають 1 поверх. Також в них передбачені внутрішні дворики.

І хоча більшість палаців того часу виглядають холодно і стримано, це ж не можна сказати про Маріїнський палац. Він чарівний і затишний. Карнизи виконані ясно-жовтим кольором. Балюстради мають  білосніжне забарвлення. Стіни – просто фантастичного бірюзового кольору. Дуже гарно виглядає парковий фасад, що посередині з широкими сходами.

Справжнім перший господарем вважають Петра Румянцева-Задунайського. В 1787 році тут вже побувала імператриця Катерина ІІ.

Проте в 1819 році була жахлива пожежа. Вона повністю зруйнувала другий поверх і оздоблення всередині палацу. Це сталось через те, що другий поверх був дерев’яний. Палац став справжньою казармою.

Мало хто знає, але цей неймовірний палац з 1834 по 1867 рік був орендований “Акціонерним товариством мінеральних вод”. Вони облаштували зали з десятьма ваннами. Вони були наповнені цілющою лаврською водою.

Відродження палацу

Воно почалось в 1868-1870 роках. Російський імператор Олександр ІІ і його дружина імператриця Марія Олександрівна мали приїхати до Києва. Тому палац прийнялись активно відновлювати. Побудували другий поверх, відновили інтер’єри. Проектом займались Карл Маєвський і інженер Аманд Струве.

Після реставрації в палаці стало 83 кімнати. На другому поверсі приблизно 30 розкішних кімнат для можливих гостей Києва. Кожен член царської родини при приїзді сюди міняв одну з кімнат на свій смак.

Парк біля Маріїнського палацу заклали в 1874 році. Імператриця Марія Олександрівна виділила на нього 22 тисячі рублів сріблом. Саме тому парк і палац мають назву Маріїнський.

В Маріїнському палаці були всі доступні на той час блага цивілізації: парове опалення, система вентиляції, електро- і водопостачання.

Після революції 1917 року в палаці був спочатку технікум, потім музей. Під час Другої світової війни бомба частково зруйнувала основну будівлю. Павло Альошин займався реставраційними роботами аж до 1949 року. В 1979-1982 роках Маріїнський палац повторно реставрували на честь 1500-річчя Києва. Кольори в палаці завжди відігравали особливу роль. Так тут є Білий і Банкетний зал, Зелена та Блакитна вітальні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.