Вівторок, 23 Липня, 2024

Як будувався Райдужний масив: історія району

Жилмасив знаходиться в Дніпровському районі столиці, на лівому березі. У нашому огляді ми розповімо, чим він відрізняється від інших масивів, про його історію, як ця місцевість виглядає сьогодні. Далі на kyiv-future.

Історія будівництва

У старі часи, навколо озера Райдужного знаходилися приватні будинки, що належали до тієї самої слобідки. Уже в середині 20 століття, в 1960-70-і роки, був побудований житловий масив Воскресенка. Однак, він розташувався на південному сході, коли  територія на самому озері ще не забудовувалась.

Зведення житлового масиву на Райдужному почалося в першій половині 1980-х років. Якщо точніше, знесення старої забудови проводилося з 1977 по 1985 роки. В цей же час і почав формуватися Райдужний масив.

До слова, в 1970-і  слобідку затоплювало, тому перед тим, як почати зведення багатоповерхівок, територію намили, підвищивши рівень грунту в цілях безпеки, як робили в багатьох житлових масивах Києва. Будували тут переважно 9-ти  та 16-поверхові будинки. Лівобережжя в ті часи, в цілому, ставало більш висотним. Причому 16-поверхівки будувалися точково, тоді як 9-поверхові будівлі в масиві були спроектовані протяжними.

При будівництві  масив розрахували на тридцять пять тисяч мешканців. І саме тут вперше зводилися будівлі серії “Т”, які відрізнялися наявністю поліпшеного планування, в порівнянні з більш старими.

Згодом жилмасив почав розростатися, і на даний момент він займає всю територію колишньої Воскресенської слобідки.  Зараз територія продовжує забудовуватися, в тому числі однойменним житловим комплексом.

Структура масиву

Умовно Райдужний  масив Києва ділиться на кілька частин. Два мікрорайони знаходяться  неподалік Воскресенки. Ще один розташовано  трохи осторонь, і побудований він на північному березі Райдужного. Крім озера, на території є річка Дарниця, але вона тече в колекторі.

Головна вулиця в масиві – Райдужна. Головні проспекти масиву – Романа Шухевича та Алішера Навої.

Чим цікавий масив

Тут знаходиться Райдужне озеро. Це гарне місце для відпочинку, з доглянутою зеленою територією. Є місця оренди мангалів і літніх терас для проведення пікніків. В озері плавають качки, є черепахи. Місце для прогулянок, заняттям спортом, пікніків. Тут кожен знайде собі дозвілля будь то рибалка, волейбол або просто повалятися на пляжі. Приємно бачити в місті озеро, за яким доглядають, тримають в чистоті, і біля якого можна відпочити від суєти, вийти на пробіжку або просто прогулятися з дітьми!

Збоку озера стоять невеликі дерев’яні альтанки, що дуже зручно, якщо ви, допустимо, вирішили влаштувати пікнік або просто сісти і насолодитися вечірнім заходом.

Є майданчик для дітей, багато лавок. Також поряд із озером є непоганий парк, де полюбляють відпочивати місцеві мешканці.

Цікавий факт- через район протікає річка Дарниця. Але вона знаходиться в колекторі.

На цьому цікаві факти про Райдужний масив не закінчуються. А які особливості цієї місцевості знаєте ви, пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.