Четвер, 18 Липня, 2024

Як киянам вибрати насіння пшениці та ячменю?

У всьому світі цінують і активно вирощують пшеницю. За дослідженнями вчених вже більше 10000 років ця культура користується небувалим попитом серед людей. Вона невибаглива, добре переносить низькі температури.

Які є види рослин?

Мало хто знає, але є 2 види рослини:

  • М’яка. Вона росте у вологому кліматі. Колос рослини широкий. Легше виділяються зерна, ніж зерна твердих сортів.
  • Тверда. Зростає в сухих регіонах і урожай цього виду рослини більше. Примітною особливістю є приємний запах. Також виділяють насичений жовтий колір зерен. Насіння не обсипаються.

Перш ніж вибрати насіння, потрібно зрозуміти, який результат хочете. Наприклад, гібриди добре справляються з різними хворобами. При цьому і врожайність у них висока. Багато видів насіння пшениці кияни можуть побачити тут https://posivna.com.ua/ua/nasinnja-pshenici.

В Україні найбільше популярні насіння озимої пшениці. На ринку їх дуже багато. Звичайно ж, впливають на таку популярність і кліматичні умови.

Перш ніж купувати насіння, потрібно дізнатися все характеристики різних сортів і видів. Вивчити виробників і їх умови.

Так, наприклад, великий виробник не буде ризикувати репутацією і надасть обов’язково не надто хорошу продукцію.

Особливості насіння ячменю

Сіють в Україні насіння ячменю ярого. При вирощуванні – ризики менші. Оскільки ячмінь погано переживає заморозки, то і озимі що не сіють. Важливо не спізнюватися з посівом. Велика затримка буде коштувати втрат врожаю.

При виборі орієнтуйтеся на крупного виробника і умови, в яких їх вирощували. Ячмінь непогано переживає посуху.

Поради з вирощування пшениці

Киянам варто звернути увагу на таке:

  • використовуйте різні сорти з різним періодом зростання. Повинні бути і ранньостиглі, і середньо-, і пізньостиглі. Так, урожай буде довше, але і вдасться уникнути перестою зерна.
  • найкраще постійно оновлювати сорти, які вирощують. Для цього купуйте трохи нових насіння кожен раз і засівати щороку щось нове.
  • не потрібно шукати сорти поза реєстром держави. Не купуйте багато західноєвропейських сортів. Вони не пристосовані до нашого клімату.

Як бачите, основне правило для правильного вибору насіння – враховувати особливості українського клімату. Для багатьох видів – зима у нас холодна і не підходить. Інші ж, ідеально вписуються в наші умови життя. Тому і використовуються найчастіше в щорічному посіві.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.