П’ятниця, 12 Липня, 2024

Як змінився Київ за 100 років

За останні 100 років Київ дуже змінився. Він зазнав безліч історичних і соціальних потрясінь, що позначилося на архітектурному обличчі столиці. В огляді ми більш детально розповімо, як місто змінилося через 100 років, пише kyiv-future.com.ua.

Як змінився центр

Сто років тому площа у купецького зібрання (сьогоднішня Європейська площа) була більш затишною. У центрі був фонтан і красива алея, яка вела до оглядового майданчика. Також там була неймовірної краси арка.

Софійська площа за 100 років практично не змінилася. На ній виросло елітне житло. Також площу обклали бруківкою. В столиці і на самій площі стало більше транспорту.

А ось від старого Хрещатика нічого не залишилося. Його повністю переробили.

По Володимирському спуску, який раніше був Олександрівським, в 1913 році їздив паровий трамвай, а вулиця була набагато ширша. Також Олександрівський узвіз поділявся на проїжджу частину, тротуар і трамвайні колії.  Окремою  дорогою їздили коні і автомобілі, за іншою- трамваї, а тротуаром  пересувалися пішоходи.

Змінилася і вулиця Інститутська, яка з’явилася на карті Києва на початку 19 століття. Раніше вона називалася Іванівський шлях. Він з’єднував Козине болото (зараз це Майдан Незалежності) і Печерськ. Потім на Іванівському шляху побудували Інститут шляхетних дівчат. В результаті вулиця була перейменована в його честь. Багато киян 100 років тому називали її дівочою.

До речі, на місці відомого готелю “Україна”, який розташований на Майдані, знаходився перший “хмарочос” в країні. Це був дванадцятиповерховий будинок Гінзбурга. Його висота досягала шістдесяти метрів. Висотку можна було побачити з кожного району столиці. Однак через військові дій в Другу світову війну, будівля була повністю зруйнована в 1941 році.

Межі міста

За 100 років змінилися назви столичних районів і вулиць, а також площ. Місцевість перед станцією метро “Олімпійська” сто років тому носила назву Либідської. У свою чергу, вулиця Еспланадна відносилася до частини вулиці Прозоровської. Також змінилися і кордони міста. За 100 років в столиці додалося багато нових районів. Передмістя стало Києвом. До речі, раніше межі міста закінчувалися в районі Куренівки.

Екологія

Життя в місті значно погіршилася через погану екологію. Всьому виною постійна забудова міста і знищення зелених зон. Також через промисловість і стічні зливи сильно забруднені річки. А деякі водойми просто закатали в бетон. Наприклад, річку Либідь, яка є правою притокою Дніпра.

Раніше це була повноводна ріка. У ній водилося багато риби. Також біля водойми пасли худобу, а в струмках, які впадали в річку, люди прали одяг і купалися.

У 20 столітті річка пішла під землю. Її просто уклали в колектор, куди стікають різні стоки.

Також в місті відзначають високе забруднення повітря через велику кількість машин, які виділяють в атмосферу вихлопні гази. Хоча раніше Київ вважався найзеленішим містом в Європі.

У столиці за 100 років відбулося ще багато змін, а яким місто пам’ятаєте ви? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.