П’ятниця, 12 Липня, 2024

Які таємниці зберігає Софійський Собор

У столиці є багато святинь. Перлиною і візитною карткою столиці є Собор Святої Софії. У нашому огляді вирішили детально про нього розповісти. Далі на kyiv-future.

Історія собору

Побудований архітектурний пам’ятник був князем Володимиром Великим. В 2021 році святині виповнюється 1010 років. За даними істориків, біля «Софії» раніше стояли кам’яні храми і житла городян. До наших днів з 11 століття зберігся тільки сам собор. До речі, “Cофія” перекладі дослівно означає “мудрість”. Багато туристів вважають, що Київ починається саме з Софії Київської.

Вже 17-18 століттях святиня була перебудована в стилі українського бароко. Його старина просто вражає. Розписи, мозаїки, графіті. Це як одна з візитних карток Києва.

Сучасний вигляд святині  сформувався в 18 столітті. Собор знаходиться в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У соборі залишилося багато оригінальних фресок, фрагментів підлоги  і навіть стін 11 століття. Крім цього тут можна побачити їх реставрацію, проведену в 17 столітті. На другому поверсі часто проходять виставки сучасних художників та інсталяція з писанок.

На території є ще пару будинків: будинок митрополита, трапезна і так далі, скрізь є цікаві виставки та інсталяції.

Софія київська -унікальний скарб. У ній зберіглася мозаїка, якій 1000 років. Фрески на стінах також мають тисячолітній вік. Балконні арки для князів і знаті мають різьблення по каменю, яких немає ніде у світі, вони унікальні. Де ще ви зможете доторкнутися до історії так близько.

До речі, Софійський собор зберіг в собі не просто всі етапи ‘реставраційних’ робіт.

Чим цікавий собор

Це  одна з найголовніших визначних пам’яток України. Всередині собору ви знайдете величезну кількість старовинних фресок і мозаїки, які виконували майстри з самої Візантії.

Приголомшлива атмосфера з тисячолітньою історією. Обов’язково відвідайте собор всередині і дзвіницю, з якої відкривається захоплюючий вид на столицю.

Це те місце, де приємно гуляти і влітку, і взимку. Останні роки на Софійській площі, прямо біля собору, влада Києва встановлює головну ялинку країни, проводить святкові концерти і виступи.

У Новорічні свята тут збирається багато киян і гостей міста. І діти, і дорослі катаються на спеціально встановлених гірках, фотографуються, пробують напої та вуличну їжу.

Можна просто пройтися по території собору, є де присісти і насолодитися природою і тишею в центрі гучного Києва. Можна піднятися на дзвіницю і насолодитися прекрасним видом на місто, на Софійську площу і сам храм. Дуже цікаво. Можна замовити екскурсію.

Як дістатися

Знаходиться святиня в самому серці Києва. На вулиці Володимирській, 24. Піднятися сюди можна на фунікулері від Поштової площі. Або пройти пішки від станції метро Майдан Незалежності або Золоті Ворота. Відвідувати собор краще в будні дні, бо у вихідні, зазвичай, збирається багато людей.

 На цьому таємниці і секрети собору не закінчуються. А які факти ви знаєте про Святу Софію, пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.