Четвер, 18 Липня, 2024

Заборона проїзду в транспорті невакцинованим жителям Київщини: адвокат розповів, що потрібно знати

На Київщині з 21 жовтня посилять правила проїзду в транспорті, тобто людей пускатимуть тільки за COVID – сертифікатами, по ПЛР або експрес-тестам, такі обмеження порушують права громадян і призводять до дискримінації.

Про це розповів журналісту нашого сайту kyiv-future адвокат Ростислав Кравець.

За його словами, є велика кількість людей, яким протипоказано вакцинуватися від COVID. Про це відкрито говорять у МОЗ. Зокрема, це стосується людей з хронічними захворюваннями. А також громадян з тромбозами, онкологією і цілим рядом інших захворювань. Крім того, щеплення не потрібно робити людям, які недавно перехворіли COVID. Однак для таких людей не передбачено документів, що підтверджують, що їм не можна робити щеплення. У підсумку дана категорія громадян тепер не зможе їздити в громадському транспорті без щеплення або тесту на коронавірус. Це порушує їх право про свободу пересування.

Адвокат зазначив, що юристи подадуть позов про скасування наказу МОЗ про обов’язкову вакцинацію. Адже він був прийнятий з різними порушеннями. Також він суперечить законодавству.

«Також подаємо позови про скасування постанови уряду, яке точно також призводить до дискримінації українців», – уточнив Р. Кравець.

За його словами, держава посилюючи правила пересування для громадян, які не зробили вакцинацію, має зробити тестування на коронавірус безкоштовним.

Адвокат підкреслив, що люди, які щеплені від коронавируса, все одно можуть бути переносниками вірусу, тому крім сертифікатів про вакцинацію такі громадяни теж повинні робити ПЛР або експрес-тести і надавати їх пересуваючись в транспорті.

Нагадаємо, в Київській області і в ряді інших областей з 21 жовтня через зростання захворюваності на коронавірус, пасажирів будуть пускати в автобуси тільки по COVID – сертифікатами, по ПЛР або експрес-тестів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.