Четвер, 18 Липня, 2024

Змієві Вали: чому це місце варто побачити

Поблизу Києва знаходиться мальовнича місцевість– Змієві Вали. В нашому огляді ми розкажемо, чому це місце варто відвідати, пише kyiv-future.com.ua.

Історія валів

Змієві Вали – це пам’ятник архітектури та історична місцевість. Вона знаходиться за тридцять кілометрів від столиці. Місце цікаве, але інформації про нього замало. Зокрема в районі селищ Ходосівка та Круглик знаходяться оборонні  дванадцятиметрові насипи. На думку істориків, вони  були збудовані скіфами десь у п’ятому  ст. до нашої ери. Найбільш  цікавий та наймальовничіший вигляд має вал в районі  села Ходосівка.  За словами істориків, місце, де наші предки жили, створювали свій побут та боронилися від ворогів.   Інші історики кажуть, що Змієві Вали з’явилися за часів Київської Русі для захисту Києва та Переяслава. Тому частина оборонних споруд тут залишилася  ще з часів Київської Русі. Дехто навіть вважає, що вали тут утворилися за часів трипільської культури.

Також існує думка, що більша частина валів – це просто природні пагорби, які в давні часи були в певних місцях підсипані вручну для зручності оборони. До речі, ці велетенські штучні насипи пролягають переважно вздовж річок, доповнюючи собою природний ландшафт.   Однак,  достовірної інформації про  створення валів дуже мало.  Найпоширеніша інформацію,  на думку вчених, що  вони мали бойове застосування.  Інші фрагменти споруд можна побачити у Здорівці та у Василькові. За легендою, саме ці захисні споруди стали основою для створення міста Васильків.

Чим зайнятися під час екскурсії

Під час подорожі радимо подивитися інші пам’ятки міста Васильків. Наприклад, джерело Феодосія Печерського. Також тут є історичні козацькі вали Васильківської фортеці. На додачу,  відвідайте казкові ландшафти “Васильківських Карпат”. Це дуже мальовниче і заспокійливе місце. Красиві пейзажі і дуже тихо. В гарну погоду можна гуляти, насолоджуючись краєвидами,  ні про що не думаючи. Відмінне історичне місце зі своєю легендою, історією та чудовим оглядовим майданчиком. Тож якщо хочете побачити міні Карпати, то обов’язково влаштуйте собі приємну подорож.

Повертаючись до Змієвих Валів,   дістатись цього місця краще за все можна через Собор Антонія і Феодосія.  Краєвиди звідси відкриваються чудові. Вид прекрасний з романтичними нотками. Рекомендуємо відвідати це місце ввечері, коли місто у вогнях. Також це гарне місце для прогулянки і пікніка.  Тут можна влаштувати фотосесію, відпочивши від міста. Зверніть увагу,  що кафе на території легендарної місцевості немає, тому все краще брати з собою.

Як доїхати

 Дістатися сюди можна на машині  або громадським транспортом. Зокрема, від станції метро Теремки  до Ходосівки або Круглика їдуть різні маршрутки та автобуси. Їхати до  зупинки «Пам`ятник декабристам». Щоб дістатися до місця призначення, треба дійти до   церкви Феодосія і Антонія. Далі  поруч з храмом  є сходи.

На цьому цікаві факти про Змієві Вали та Васильків не закінчуються, а які ви знаєте історичні особливості про цю місцевість, пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.