Субота, 25 Травня, 2024

Експерт порадив, як киянам пережити  зиму без світла та тепла

Частину теплової та електричної інфраструктури в місті та області було пошкоджено та зруйновано. Тож ситуація важка. Проте треба пережити складні часи. Далі на kyiv-future.

Про це нашому сайту в коментарі розповів директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

Тож, в першу чергу, все залежить від діяльності  органів місцевої влади. Але й киянам треба готуватися, щоб бути готовими до надскладної зими. В столиці влада вже придбала генератори, які працюють на дизелі. Також є пересувні котельні, ними можна опалювати об’єкти критичної інфраструктури. Також такі котельні можуть опалювати навчальних закладів. В них можуть розміщувати киян, щоб обігрітися. В таких спосіб кияни зможуть пережити холодні дні, якщо не буде електро або теплопостачання. Також експерт нагадав, що крім ТЕЦ  в столиці є інші джерела, які можуть виробити тепло.

Наприклад, в місті є районні котельні. Тож влада може їх запустити.

Проте киян закликають  утеплювати оселю. Адже не варто повністю покладатися на владу. 

Перш за все О. Сергієнко радить утеплювати вікна. Якщо є можливість, то варто поставити склопакети, якщо їх немає. За його підрахунками, саме через вікна виходить велика кількість тепла. Також треба утеплювати  підлогу. Ще один засіб по збереженню тепла – закрити вентиляційні витяжки. Їх можна заклеїти  скотчем. Це допоможе зберегти тепле повітря в приміщенні. Найголовніше, киянам треба буде тепло одягатися. Цієї зими доведеться спати вдягненими, тож мешканцям столиці  перед сном кияни можуть прогрівати постіль електропростирадлами.

О. Сергієнко наголосив, що відключення світла буде тривати. Тож киянам мають поставитися до цього з розумінням. У кого є можливість придбати генератори. Також мають бути ліхтарики, павербанки та батарейки.  Окрім цього, треба мати запас питної води, пігулки для знезараження води та необхідні ліки та продукти, які можуть зберігатися без холодильника.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.