Вівторок, 21 Травня, 2024

Керамічні та композитні вініри на зуби: які краще встановлювати

Дуже часто у пацієнтів виникає плутанина: якщо і керамічні, і композитні — вініри, тоді чомусь така велика різниця в ціні. І які з них найкращі.

У цій статті стоматологи київської клініки D.Ante розповідають, які вініри вважаються справжніми, а які вигадкою маркетологів, чому ціна вінірів у Києві так відрізняється.

Які вініри вважаються справжніми?

Справжні вініри – керамічні.

Композитні чи прямі вініри — скоріше вигадка маркетологів та стоматологів. Насправді це звичайна реставрація зуба за допомогою фотополімерів. Тобто їхній такий «вінір» встановлюють на зуб за один візит до лікаря.

При цьому це не означає, що реставрація зуба — процедура, яку не варто проводити. У деяких ситуаціях така процедура підходить навіть більше, ніж встановлення повноцінних керамічних накладок.

2DZcRIOPHQxG-oWTXnmHV7XeSSVxPmr3amEeZG8bS1I_UHIjIue8ocXESCsjt9kn2tfiQm0QJHYqk_AZ55eFDFVmV5dmXgV6G2IELw8Xmle0nYThpUhatmifDCyTSdpY5kOPgFle

Коли встановлюють композитні вініри

У випадках, коли потрібно трохи підкоригувати форму/відтінок/положення одного або кількох зубів.

Також, композитні вініри встановлюють у випадках, коли пацієнт отримав скол та травму зуба.

Коли встановлюють керамічні накладки на зуби

У випадках коли пацієнт хоче «голлівудську» посмішку. Іншими словами, така процедура дозволяє скоригувати форму/відтінок/положення зубів у зоні посмішки.

Сьогодні накладки встановлюють не лише зірки кіно та знаменитості. Така процедура є доступною для кожного пацієнта.

Термін служби вінірів

У середньому керамічні накладки на зуби служать пацієнтам 10 років, після чого їх замінюють на нові. У цей же час, при правильній гігієні ротової порожнини та відсутності шкідливих звичок, накладки можуть прослужити до 25 років.

Композитні вініри або реставровані зуби служать близько 3 років. Проблема таких накладок у тому, що вони забарвлюються від продуктів харчування, а сам фотополімерний матеріал темніє, тому естетика погіршується (навіть, якщо зуб повністю функціональний).

Крім цього, є ще одна причина для заміни композитних накладок – під ними може розвиватися вторинний карієс (під керамічними накладками це виключено).

y7r22-tnxPT015w_tRI0PQFhn7OOCisuSWfi8JnMm-M89fG7IqPtJjQ5HUkWdYK5BS1Jdx8plZfKilJyIFUCsB-PCxiYYPXX4nfxAQxMSqWx5kLwYcqvujd6Ujmy7AJFM3If36N-

В цілому, якщо враховувати необхідність заміни композитних накладок кожні 3 роки, тоді їхня вартість вже не так і відрізняється від ціни за встановлення керамічних.

Висновки

Якщо ви мрієте про красиву і білу посмішку – встановлюйте справжні керамічні вініри. Так, вони коштують більше, але значно краще справляються зі своїм завданням, виключають розвиток карієсу.

У цей же час немає нічого поганого в реставрації зуба в зоні посмішки за допомогою композитного вініру. Головне – не встановлювати такі накладки на всі зуби, щоб не міняти їх кожні три роки 🙂

Якщо у вас є запитання або давно мрієте встановити вініри на зуби, приходьте на консультацію в нашу стоматологічну клініку D.Ante (Київ, дві хвилини від м. Олімпійська). Ми з радістю покажемо приклади наших робіт, проведемо огляд та відповімо на запитання.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.