Вівторок, 23 Квітня, 2024

Що роблять диверсанти у Києві та як від них захиститися?

Війна внесла нові зміни у повсякденне життя мирних громадян. Тепер навіть ходити вулицями Києва небезпечно, бо іноді можна зустріти диверсантів. Як повідомляють співробітники правоохоронних органів, підозрілі групи людей завдають шкоди інфраструктурі та населенню міста. Детальніше на kyiv-future.

Хто такі диверсанти?

Диверсант — це учасник диверсійно-розвідувальної групи або окремий розвідник. Його метою є виведення з ладу об’єктів життєзабезпечення шляхом підриву, підпалу, затоплення чи руйнування. На відміну від військових, які використовують техніку та зброю, диверсанти це роблять непомітно для оточуючих. 

Спочатку диверсант намагається потай пробратися на територію ворога, а потім виконати необхідне завдання. Будь-яке руйнування, яке він здійснює, називається диверсією. Тобто, умисним ефективним злочином, який дозволяє за мінімальних зусиль нанести противнику максимальну шкоду.

Що роблять диверсанти у Києві?

За останніх 15 днів війни співробітники поліції Києва кілька разів затримували диверсантів. Багато хто з них залишав мітки на дахах багатоповерхових будинків і дорогах для подальшого завдання ударів ворожою артилерією. А ще викрадав автомобілі місцевих жителів і соціальних служб для пересування містом. Також були випадки, коли група диверсантів проникла у київський метрополітен із боєприпасами та в пожежну частину міста. Вони хотіли підпалити об’єкти соціальної інфраструктури, але правоохоронці їх знешкодили та заарештували. Як стверджує мер Києва Віталій Кличко, зараз у місті працює 100 мобільних бригад, призначених для виявлення груп диверсантів. Нещодавно правоохоронці затримали одну із них. Російські диверсанти викрали автомобіль швидкої допомоги та намагалися дістатися на ньому в центр Києва.

Як діяти у разі виявлення диверсантів?

Оскільки диверсанти, як і самі російські військові, цілеспрямовано здійснюють злочини, необхідно вміти їх виявляти. Для цього Віталій Кличко розповів мешканцям столиці, як виглядають диверсанти: 

  • озброєні; 
  • одягнені в цивільний одяг; 
  • розмовляють російською з типовим акцентом.

Також іноді буває, що вони схожі на мирних жителів, але дивно поводяться і не орієнтуються в місцевості. У такому випадку дуже важливо дотримуватися наступних правил:

  1. Першими не контактувати з диверсантами та не відповідати на жодні запитання. 
  2. Не привертати до себе уваги і не підходити до них. 
  3. Не панікувати і спокійно поводитися в будь-яких ситуаціях. 
  4. Якнайшвидше повідомити поліції про місцезнаходження підозрілих людей. 
  5. У разі виявлення диверсій використовувати зброю чи бойові техніки для самооборони.

Нагадаємо, що 4 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє українським громадянам застосовувати вогнепальну артилерію для здійснення опору агресії російських військових. Тому тепер у разі необхідності кожен може використовувати пістолети, рушниці та боєприпаси з метою самозахисту від окупантів на території України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.