П’ятниця, 19 Квітня, 2024

«Софія Київська» відкрила двері для відвідувачів: чому треба відвідати це місце

Національний заповідник “Софія Київська” є одним з найкрасивіших місць в столиці.  Не дивлячись на  військовий стан, він відновив роботу музеїв та відкрив територію Софійського собору. Чому це місто треба відвідати, читайте в матеріалі на сайті kyiv-future.

Місце з якого розпочалася Київська Русь

Найстаріша пам’ятка домонгольського періоду у Києві (1011 р.), повністю перебудована стараннями гетьмана Івана Мазепи у 17 ст. Прекрасний комплекс історичних споруд. Старовинний собор, в якому можна дізнатися про історію Київської Русі. Собор зберігся максимально у первозданному вигляді під час грамотної реконструкції.

Собор у Києві був зведений Ярославом Мудрим у 1036 році на честь перемоги над печенігами, але суперечки про датування будівництва продовжуються досі.У будівництві брали участь грецькі майстри. Сам собор був виконаний у візантійському стилі і був п’ятинефним хрестово-купольним храмом з тринадцятьма розділами.

Під час реставрації Софії світу відкрилися найдавніші фрески. Тут – сцени з життя святих, лики відомих великих святителів та обличчя ангелів, ілюстрації до головних церковних свят. Став першим внесеним до списку Світової спадщини ЮНЕСКО пам’яткою архітектури на території України.

З історією собору, можна ознайомитися на стенді праворуч від входу. У соборі залишилося багато оригінальних фресок, фрагментів підлоги та навіть стін 11 століття. Крім фресок 11-го століття, можна побачити їхню реставрацію, проведену в 17 столітті.

Обов’язково для відвідування, як для віруючих, так і всіх тих, кому не байдужа історія своїх предків.

Київське місце сили

Місце справді просякнуте позитивною енергією та духом культури та історії

На території є ще кілька будівель: будинок митрополита, трапезна,  також скрізь є якісь цікаві виставки та інсталяції.

Захоплююче відвідування самого собору, але обов’язковий вхід у дзвіницю, палати патріарші та пекарні. Види чудові з Дзвіниці на весь Київ. Тому варто піднятися на дзвіницю. Але розраховуйте свої сили: до дзвонів 63 сходинки, до верху ще 144.

Також  в соборі багато збережених фресок із зруйнованого Михайлівського собору саме тут, усипальниць Володимира Мономах.

Коли потрапляєш за ворота, час сповільнюється і стає тихо і спокійно. Дуже тихе та гарне місце. Сюди добре приїхати на спокійну прогулянку. У заповіднику дуже малолюдно, є багато тіні і де розстелити плед і просто відпочити. Виявилося, Софію дуже люблять матусі з колясками-кажуть, тут виросло не одне покоління малюків. Крім того, у заповіднику регулярно проводяться виставки. На другому поверсі проводять виставки одного сучасних художників.

До речі, площа перед собором останніми роками стала повертати собі колишню славу та значення у житті міста. Тут проходили Французька весна та багато державних подій. Тут котрий рік поспіль запалює свої вогні ялинка столиці та проходять сотні тисяч людей. Цього року ялинка увійшла до топу 15 Європи.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.