Четвер, 18 Липня, 2024

Топ 3 мікрорайони Києва для життя у 2024 році

Щорічно тисячі українців та іноземців переїжджають до столиці України, шукаючи нові кар’єрні можливості. Крім того, Київ періодично тішить своїх мешканців культурними подіями, відкриттям нових ТРЦ та проведенням дивовижних івентів. Далі на kyiv-future

Однак, не лише гості столиці, але й також її мешканці досить часто зустрічаються з питанням: “Який район обрати для комфортного життя?”. З огляду на те, що Київ “росте” у надшвидкому темпі, тут щорічно з’являються нові мікрорайони, кожен з яких має свої переваги. Під час складання цієї вибірки враховувались наступні важливі критерії:

  • Транспортна інфраструктура;
  • Екологічний стан мікрорайону;
  • Соціальна інфраструктура;
  • Безпека;
  • Вартість придбання чи оренди житла;
  • Стан житлового фонду;
  • Доступ до культурних заходів.

Печерський район

Безумовним лідером у вибірці є Печерський район, який вважається найелітнішим та найдорожчим у всій столиці. Розташований у її серці, він приваблює своїми культурними пам’ятками всіх любителів історії. Тут можна насолодитись величчю Києво-Печерської лаври, відвідати Аскольдову Могилу чи просто прогулятись вечірнім Хрещатиком.

Район славиться різноманітністю закладів харчування, ТРЦ та кінотеатрів. Крім того, на Печерську знаходиться Київський академічний театр та велика кількість музеїв, де можна цікаво та з користю провести свій вільний час.

Звичайно, цей район також відомий найбільшою кількістю парків у столиці. Починаючи від Міського саду і закінчуючи парком Вічної Слави – ви точно знайдете місце, яке ідеально підійде для прогулянок з вашим улюбленцем, ранкової пробіжки чи незабутнього побачення. Крім того, з Печерського району можна без проблем дістатись до інших мікрорайонів Києва завдяки доступу до різних станцій метро.

Сервіс “SaveEcoBot” оцінює забрудненість повітря у цьому районі на 61 бал, що може викликати дискомфорт під час дихання у деяких людей. З іншого боку, Печерський мікрорайон є одним з найбезпечніших у столиці. Тут є достатня кількість укриттів та “Пунктів незламності”, а рівень злочинності один із найнижчих у всьому Києві.

Попри свій вік мікрорайон постійно розвивається. Час від часу тут з’являються нові житлові комплекси, такі як “THE Capital Lipki”, “Nordica Residence” та “Greenville”. Ціна за однокімнатну квартиру у новобудові на Печерську починається з 2,08 млн гривень, а за житло у старому будинку доведеться заплатити близько 1,08 млн гривень. Ціни на оренду починаються з 6000 гривень.

Солом’янський район

Основним конкурентом Печерська є Солом’янський район, який приваблює значною кількістю зелених зон (вони займають приблизно 13% всієї території). Це місце чудово підійде всім, хто цінує спокій та безпеку, а також любить милуватись красивими парками та озерцями. Забрудненість повітря за даними “SaveEcoBot” оцінюється у 62 бали.

Однак, якщо ви любите шопінг у ТРЦ, Солом’янський район може вас розчарувати. Тут розташовані лише два відносно невеликі торгово-розважальні центри. На жаль, мікрорайон також не підійде фанатам різних концертів та івентів, оскільки вони тут практично не проводяться.

З іншого боку, тут достатня кількість кінотеатрів, поліклінік, шкіл та магазинів, які необхідні для комфортного життя. У мікрорайоні знаходяться 4 станції метро, з яких ви швидко можете потрапити до будь-якої іншої частини столиці.

Тут ви знайдете достатню кількість укриттів, розташованих по всьому району. Також на його території діє декілька “Пунктів незламності”, які були відкриті за допомогою місцевих волонтерських організацій.

Район активно розбудовується та вже має декілька нових ЖК, які приваблюють своїм дизайном та комфортними умовами. Серед найпопулярніших житлових комплексів мікрорайону можна відзначити “Sky Avenue”, “Notting Hill” та “Оранжерея”. Придбання квартири без ремонту у новому ЖК обійдеться вам приблизно у 1,18 млн грн. Якщо ж ви вирішите придбати помешкання у старому будинку, вам доведеться заплатити від 675000 гривень. Оренда за житло у Солом’янському районі починається від 4000 гривень.

Дарницький район

Дарницький район постійно фігурує у різних рейтингах столиці. Самі ж кияни неодноразово стверджували, що це один з найкомфортніших мікрорайонів Києва. І це не дивно, адже тут знаходяться одні з найкращих ландшафтних парків та пляжів столиці. Наприклад, ви можете насолодитись природою у парку Партизанської Слави чи поніжитись на літньому сонечку біля озера Холодне. “SaveEcoBot” оцінює якість повітря у Дарницькому районі у 59 балів, що є найкращим результатом серед мікрорайонів даної вибірки.

Місцеві ТРЦ, заклади харчування та кінотеатри допоможуть вам гарно провести час. Також, у Дарницькому палаці культури постійно проходять різні концерти та вистави. 

В районі знаходяться 7 станцій метро, а розвинена транспортна мережа забезпечує відсутність заторів та проблем з паркомісцями. Ці ж станції також служать мешканцям надійними бомбосховищами, обладнані всім необхідним для комфортного перебування там під час повітряних тривог.

У топі найновіших та найпопулярніших ЖК Дарницького району знаходяться “Причал 8”, “Синергія Київ” та “Terracotta”. Для придбання однокімнатної квартири у новобудові вам доведеться витратити від 869000 гривень, а за помешкання у старій будівлі – від 698000 гривень. Вартість оренди житла у Дарницькому районі починається з 5000 гривень.

То що ж обрати вам?

У Києві є безліч мікрорайонів, і кожен з них має свої переваги та недоліки. Печерський район ідеально підійде для людей, які хочуть поринути у бурхливе життя столиці. Однак, у цьому випадку доведеться миритись із високою ціною за житло.

Солом’янський район може стати чудовим варіантом для сімей, які хочуть спокійного життя в одній з “найзеленіших” частин Києва. Помірні ціни на житло також стануть приємним бонусом.

Якщо ж ви хочете поєднати переваги обох цих районів, то варто придивитись до Дарницького мікрорайону. Саме тут ви зможете відвідувати різні цікаві події, гуляти гарно оздобленими парками та знайти житло, яке точно підійде під ваш бюджет.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.