П’ятниця, 29 Березня, 2024

Як виглядає Київ після обстрілів: які райони найбільше постраждали

Починаючи з 24 лютого, життя всіх жителів столиці різко змінилося. Війна, що почалася, принесла безліч обстрілів, зруйновані будинки і долі, смерті і тисячі вимушених переселенців. За даними КМДА, у місті за час війни загинули сотні людей та зруйновано десятки будинків. Як виглядає місто після обстрілів та які райони найбільше постраждали, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Оболонський район

Починаючи з двадцять четвертого лютого, в Оболонському районі регулярно відбуваються обстріли інфраструктури та мирних громадян. В багатоповерхівки неодноразово «прилітали» артилерійські снаряди. В один із таких масштабних обстрілів було серйозно пошкоджено квартири. Також сталася часткова руйнація будівлі з першого по третій поверх. Загорілися квартири на третьому та четвертому поверхах. Рятувальники знайшли тіла двох загиблих, троє людей через обстріл було госпіталізовано, дев’ятьом надали допомогу на місці. На жаль, такі випадки в Оболонському районі траплялися неодноразово. За час війни окупанти обстріляли район із градів, реактивної системи залпового вогню “Смерч”, а також запускали в житлові багатоповерхівки ракети, збиті силами ППО. Одна з ракет потрапила до річки Дніпро. Також через окупантів постраждав приватний сектор. Було пошкоджено будинки, обійшлося без жертв.

Крім того, у різних точках району через обстріл було пошкоджено школи та садочки.

Поділ та Куренівка

У Подільському районі Києва регулярно відбувається обстріл житлових кварталів. За час воєнних дій внаслідок ворожих обстрілів сталися пожежі у житлових будинках. Зокрема, це неодноразово  відбувався через попадання уламків ворожих снарядів. У березні ППО збила ракету окупанта, але уламки впали на Куренівці. Внаслідок падіння залишків ракети померла одна людина, ще шестеро отримали поранення. Також це призвело до часткового руйнування багатоповерхівки та знищення громадського транспорту та автомобілів. Зокрема, уламки ракети повністю знищили тролейбус без пасажирів.

Також російські війська постійно обстрілюють мікрорайон “Виноградар”. Неодноразово було зафіксовано руйнування житлових будинків та інфраструктури. Зокрема окупанти знищили величезний торговий центр. Внаслідок повітряної атаки загинуло вісім людей. Збитків зазнала офісна будівля і спортивний центр, а з найближчих багатоповерхівок повилітали шибки. Було знищено припарковані автомобілі. Проте є й добрі новини. Зруйнований ТРЦ у майбутньому хочуть відновити.

Дарницький район

Житлові масиви Позняки та Осокорки хоч і не найнебезпечніше місце у місті, але Дарницький район страждали від дій окупантів неодноразово. У перший же день війни було частково зруйновано багатоповерхівку на вулиці Кошиця через обстріл міста ворожими ракетами. Внаслідок чого постраждали жителі висотки, яких переселили зі зруйнованої будівлі. Також через повітряні атаки було частково зруйновано деякі житлові будинки в Дарницькому районі та частково пошкоджено навчальний заклад.

Періодично неспокійно і на дачному масиві Осокорки. Зокрема, на вул. Садової (Осокорки), де під час обстрілу постраждав двоповерховий приватний будинок. Обійшлося без жертв та поранених. Також над житловим масивом збивали БПЛА, ракети, ворожий літак та гелікоптер.

Святошинський район

Через близькість бойових дій в Ірпені, під обстріл регулярно потрапляють багатоповерхівки у Святошинському районі. Через повітряні атаки окупантів у місцевих жителів часто пропадає електрика. Розбите скло в квартирах і  в автівках через регулярні обстріли, у жителів району, на жаль, стають буденністю. Боєприпаси окупантів регулярно потрапляють у висотки. Один із таких потрапив до дев’ятиповерхового житлового будинку. Будівля була пошкоджена, але не катастрофічна: вибиті вікна, постраждали балкони. Також через влучення снаряда до багатоповерхівки з будинку евакуювали двісті людей. Були загиблі та поранені.

Крім того, у Святошинському районі під обстріл потрапляють навчальні заклади, ТРЦ, будинки у приватному секторі та інфраструктура. Також окупанти знищують склади та підприємства. Зокрема російські війська обстріляли завод “Антонов” на проспекті Перемоги. Це державне підприємство авіаційної промисловості.

Шевченківський район

Вперше вибухи тут пролунали біля столичної телевежі. У районі метро Дорогожичі. В результаті чого загинули перехожі та журналіст. Також ворожі снаряди впали і в Бабин Яр – урочище, де проводилися масові розстріли людей.

Варто зазначити, що у Бабиному Яру поховано понад сто тисяч киян, переважна більшість із них – євреї.

Російські окупанти обстріляли й житлову частину Шевченківського району. Сталося це шістнадцятого березня. Через що було пошкоджено та частково зруйновано багатоповерхівку. За даними ДСНС, через обстріл було пошкоджено дванадцятиповерховий житловий будинок та сусідню багатоповерхівку. Постраждали кілька людей. З багатоповерхівки евакуювали тридцять сім людей. Крім того, під обстріл потрапив житловий масив “Нивки”. Було пошкоджено приватні будинки. Обійшлося без жертв.

Та вже через обстріл було пошкоджено наземну частину станції метро «Лук’янівська». Ударна хвиля припала на вход до станції. Вибуховою хвилею було пошкоджено фасад станції метро «Лук’янівська» та адмінбудівлю. На щастя, ніхто не постраждав. Також були частково зруйновані офісні будинки, торгові павільйони, що знаходяться в пішій близькості від метро.

Захист пам’ятників

У свою чергу, у мерії вважають, що російські війська роблять просто хаотичний обстріл житлових кварталів міста. Також у КМДА зробили все можливе для захисту пам’ятників від ворожого обстрілу. Адже більшість столиці – це історична зона. Місто продовжує підготовку до оборони та зміцнює охорону історичних та культурні пам’ятників. Біля них встановлюють спеціальні захисту та мішки з піском. Волонтери допомагають проводити роботи із зміцнення.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.