Неділя, 28 Квітня, 2024

Як працює київське метро в якості бомбосховища: хроніки життя киян

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну кардинально змінило життя киян. З тих пір спокійні будні надовго стали спогадами, а будинки перестали бути надійним місцем, де можна залишатися у безпеці після появи сигналу повітряної тривоги. Щоб врятуватися від ракетних обстрілів, кияни почали ходити в метро. Що корисно знати про життя в нових умовах під землею далі на kyiv-future.

Умови життя у метро Києва у період війни

24 лютого 2022 року київський метрополітен став безкоштовним бомбосховищем. Вже більше року після появи сигналу повітряної тривоги люди залишають свої квартири та будинки, а потім йдуть сюди разом із дітьми та домашніми тваринами. Кожен намагається створити зручні умови для життя: застилає підлогу ковриком, покривалами та кладе поруч подушки. Деякі навіть ставлять намети, щоб було затишно та тепло, оскільки температура під землею опускається нижче нуля. 

Для того щоб киянам тут було комфортно перебувати, співробітники метрополітену організовують доставку на станції продукти та ліки. До них завжди можна звернутися за допомогою, наприклад, підігріти їжу, зарядити телефон чи повербанк.

Ті, хто сюди приходить як у бомбосховище, ночує на станціях і в холах: на підлозі поряд з сумками, валізами, технікою… Навколо спокійно. Люди не конфліктують, а, навпаки, іноді навіть допомагають один одному.

Що варто брати із собою у метро після появи сигналу повітряної тривоги?

Після довгих років мирного життя киян почали замислюватися над тим, що може стати в нагоді в бомбосховищі під землею. Коли пролунало багато повітряних тривог, багато хто зробив список необхідних речей. З собою обов’язково рекомендується брати такі з них: документи, ліки, засоби гігієни, корм для тварин, воду, продукти та теплі речі. Одяг та взуття мають бути зручними. Іноді в метро буває холодно, тому ще одна кофта або будь-яка інша тепла річ точно знадобиться.

Також при можливості варто брати з собою килимки для йоги або туристичні каремати. Вони більш якісні, ніж тканеві пледи, оскільки не пропускають холод. Крім них будуть корисними у використанні подушки для стільців та розкладачки.

Розваги для дітей: як їм допомогти адаптуватися в нових умовах?

Довго перебувати у бомбосховищі під землею буває дуже складно, особливо дітям. Вони починають переживати за батьків, помічають найменші зміни в їхній поведінці, навіть якщо ті роблять вигляд, що все добре. Через це діти не можуть заснути, у них пропадає апетит і страждає нервова система.

Для того щоб допомогти їм адаптуватися і комфортно себе почувати в метро, ​​психологи радять батькам говорити дітям правду, коротко пояснити, що відбувається і чому важливо залишатися в бомбосховищі. Крім цього, важливо говорити дітям, що їх дуже люблять і зроблять заради них усе, щоб вони були у безпеці.

У київському метро діти часто знайомляться між собою, як у дитячому садочку. Зустрічаються та влаштовують різні ігри. Спеціально для них працівники метрополітену роблять кінотеатри — розміщують великі екрани на станціях та показують мультики.

Також у період воєнного стану у метро столиці працюють волонтери. Вони стали ініціаторами створення дитячих гуртків, в яких діти можуть займатися різними розважальними та пізнавальними активностями. Наприклад, малювати, робити фігурки із пластиліну, аплікації… Усі необхідні для цього матеріали були закуплені за рахунок коштів благодійних організацій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.